26 maja 2022    |    Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
26 maja 2022
    Imieniny: Filip, Paulina, Marianna

kopernik kołobrzeg

W czwartek 10 stycznia zostały ogłoszone wyniki XXI Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2019, przygotowanego przez miesięcznik „Perspektywy". Najnowszy ranking to analiza osiągnięć 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników. Kapituła rankingu brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, w tym również międzynarodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019 prezentuje 1000 najlepszych liceów w Polsce. W grupie tej, na 6 miejscu w województwie zachodniopomorskim, znalazło się również I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika (194 miejsce w Polsce). To awans o jedno miejsce względem roku 2018 w województwie (z 7 miejsca na 6) oraz z 251 miejsca w rankingu ogólnopolskim na miejsce 194. Nowością w tym roku jest pojawienie się w zestawieniu wojewódzkim II Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu na miejscu 25.

Ogólnopolski Ranking Techników 2019 prezentuje 500 najlepszych techników w Polsce. Wśród nich Technikum Hotelarskie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu obroniło się na miejscu 4 w województwie zachodniopomorskim i awansowało na 91 pozycję w kraju. Natomiast nowością jest pojawienie się w rankingu Technikum Morskiego w Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu, które uplasowało się na miejscu 9 w naszym województwie (306 pozycja w kraju).