28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu pamięta o swoim patronie . Rocznicę jego śmierci i urodzin uczciliśmy Rejonowym Konkursem Wiedzy o wielkim  Polaku. Na nasz konkurs  głosiło się siedem szkół, w trzyosobowych zespołach z klas IV – VII. Wśród nich Szkoła Podstawowa Nr 6 ze Słupska, SP z Siemyśla, Charzyna i kołobrzeskie szkoły: SP 3, SP 4, SP 5, SP 8. Konkurs jest inicjatywą cykliczną, organizowaną przez naszą Szkołę i franciszkańską Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Kołobrzegu.

Przewodniczącym Jury został proboszcz Parafii O. Paweł Kaczmarski, który poprowadził modlitwę oraz  udzielił obecnym błogosławieństwa. Zestaw konkursowy zawierał 26 pytań otwartych i zamkniętych. Poziom wiedzy uczestników był zdumiewający. Najwięcej punktów zdobyła w dogrywce i zajęła I miejsce Julia Stępień SP 6 Słupsk, II miejsce Dominika  Smuga SP 6 Słupsk, III miejsce Karolina Sagan SP 5 Kołobrzeg, kolejne miejsca Weronika Stoma SP 5 Kołobrzeg, Szymon Konewko SP 6 Słupsk, Patryk  Szymański SP 3 Kołobrzeg, Judyta Chudzik SP 3, Szymon Czerniak SP Charzyno, Kornelia Maryszczak SP  Siemyśl, Jan Wojciechowski SP 4 , Szymon Lampa SP 8, Maria Szeliga SP 3, Katarzyna Kuźmicz SP Siemyśl, Mateusz  Dziędziura SP 4, Emilia  Kukie SP 8, Piotr Domański SP 8, Antoni Wojciechowski SP 4, Katarzyna  Strzelczyk SP Siemyśl, Maja  Tobiasiewicz SP 5.

Każdy z  uczestników otrzymał nagrodę oraz zjadł papieskie kremówki. Obecne pokolenie nie znało osobiście Jana Pawła II. Tymczasem pamięć o naszym wielkim rodaku, jego dziełach i świętości życia nie powinny pójść w zapomnienie. Jest on przecież nie tylko wielką postacią historyczną i orędownikiem w niebie, ale także wciąż żywym i aktualnym przewodnikiem po naszym życiu. Konkurs   przebiegał w bardzo wzniosłej, ale równocześnie ciepłej i rodzinnej atmosferze. Ksiądz proboszcz O. Paweł  Kaczmarski gratulując finalistom wspaniałej znajomości faktów i dokumentów związanych z pontyfikatem Jana Pawła II okazał swą radość wręczając razem z panią dyrektor nagrody.

Krystyna  Zachaczewska