29 stycznia 2023    |    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
29 stycznia 2023
    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Dziś w Szkole Podstawowej Nr 3 zaprezentowano strefę ciszy. Hałas wytwarzany przez dzieci w czasie przerwy jest porównywalny do tego, który można spotkać w zakładach przemysłowych bądź lotniskach. Nie trzeba przekonywać, że jest szkodliwy dla zdrowia. Filharmonia Szczecińska zaproponowała szkołom, aby utworzyć w nich strefy ciszy, gdzie można przyjść, zrelaksować się i skoncentrować. W naszym województwie w projekcie bierze udział 12 szkół i do jednej z nich należy SP3. Jacek Wozniak, zastępca prezydenta ds. społecznych mówi, że jest strategia marki Kołobrzeg, która mówi, ze nasze miasto będzie miastem ciszy i spokoju, harmonii, a przy okazji tego projektu jesteśmy w stanie zbadać, gdzie takie strefy jeszcze utworzyć.

Wspólnie z Filharmonią Szczecińską i Urzędem Marszałkowskim stworzono taki projekt, który skończyłby się podsumowaniem na jesieni, gdzie stworzyć takie miejsca, gdzie będzie można usiąść i w spokoju i się zrelaksować. Jak mówi Iwona Olszewska, dyrektor SP 3, jej szkoła już od dłuższego czasu stara się hałas zniwelować i wpływa na to, żeby uczniowie mogli wypocząć, słuchając relaksacyjnej muzyki, poczytać książkę.