Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

29 stycznia 2023    |    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
29 stycznia 2023    
    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Dziś w Szkole Podstawowej Nr 3 zaprezentowano strefę ciszy. Hałas wytwarzany przez dzieci w czasie przerwy jest porównywalny do tego, który można spotkać w zakładach przemysłowych bądź lotniskach. Nie trzeba przekonywać, że jest szkodliwy dla zdrowia. Filharmonia Szczecińska zaproponowała szkołom, aby utworzyć w nich strefy ciszy, gdzie można przyjść, zrelaksować się i skoncentrować. W naszym województwie w projekcie bierze udział 12 szkół i do jednej z nich należy SP3. Jacek Wozniak, zastępca prezydenta ds. społecznych mówi, że jest strategia marki Kołobrzeg, która mówi, ze nasze miasto będzie miastem ciszy i spokoju, harmonii, a przy okazji tego projektu jesteśmy w stanie zbadać, gdzie takie strefy jeszcze utworzyć.

Wspólnie z Filharmonią Szczecińską i Urzędem Marszałkowskim stworzono taki projekt, który skończyłby się podsumowaniem na jesieni, gdzie stworzyć takie miejsca, gdzie będzie można usiąść i w spokoju i się zrelaksować. Jak mówi Iwona Olszewska, dyrektor SP 3, jej szkoła już od dłuższego czasu stara się hałas zniwelować i wpływa na to, żeby uczniowie mogli wypocząć, słuchając relaksacyjnej muzyki, poczytać książkę.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama