Broken Clouds

1°C

Kołobrzeg

5 lutego 2023    |    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor
5 lutego 2023    
    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

XIII Międzprzedszkolny Przegląd Kolęd

W środę, na scenie Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu, odbył się XIII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 8. Przegląd patronatem honorowym objął Prezydent Miasta- Pan Janusz Gromek. Na scenie wystąpiły dzieci z 10 kołobrzeskich placówek: Przedszkoli Miejskich nr 1,2,3,6,7,8,10, Przedszkola Rodzinnego Mądowscy, Przedszkola Społecznego, Przedszkola Morska Kraina. Mali wykonawcy przedstawili najpiękniejsze kolędy i pastorałki prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne. Wszystkie prezentacje były wspaniałe.

Każdego roku Przeglądowi przyświeca inna idea. W tym roku hasłem przewodnim było: „Otwórzmy serca dla innych”. Wszystkie kołobrzeskie przedszkola już od najmłodszych lat zwracają uwagę dzieci na to, jak ważne jest niesienie pomocy innym. Placówki przyłączyły się do różnych akcji i przygotowały paczki dla różnych instytucji i organizacji. Przedszkola zorganizowały zbiórki dla: Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu, Ośrodka Wspierania Rodziny w Białogardzie, Polskiego Czerwonego Krzyża, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Przyłączyły się również do akcji: „Paczka dla Bohatera”, Szlachetna Paczka, Wigilia dla samotnych.

Na zakończenie spotkania Prezydent Janusz Gromek wręczył małym artystom dyplomy i prezenty.

Dodatkową niespodzianką dla wszystkich była inscenizacja pt. „Gwiazdkowy prezent”, którą przygotowali rodzice i nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 2.

Wspólnie spędzony czas przyniósł zadowolenie, radość, a także pozwolił na chwilę zadumy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama