Broken Clouds

5 lutego 2023
    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

XIII Międzprzedszkolny Przegląd Kolęd

W środę, na scenie Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu, odbył się XIII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 8. Przegląd patronatem honorowym objął Prezydent Miasta- Pan Janusz Gromek. Na scenie wystąpiły dzieci z 10 kołobrzeskich placówek: Przedszkoli Miejskich nr 1,2,3,6,7,8,10, Przedszkola Rodzinnego Mądowscy, Przedszkola Społecznego, Przedszkola Morska Kraina. Mali wykonawcy przedstawili najpiękniejsze kolędy i pastorałki prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne. Wszystkie prezentacje były wspaniałe.

Każdego roku Przeglądowi przyświeca inna idea. W tym roku hasłem przewodnim było: „Otwórzmy serca dla innych”. Wszystkie kołobrzeskie przedszkola już od najmłodszych lat zwracają uwagę dzieci na to, jak ważne jest niesienie pomocy innym. Placówki przyłączyły się do różnych akcji i przygotowały paczki dla różnych instytucji i organizacji. Przedszkola zorganizowały zbiórki dla: Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu, Ośrodka Wspierania Rodziny w Białogardzie, Polskiego Czerwonego Krzyża, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Przyłączyły się również do akcji: „Paczka dla Bohatera”, Szlachetna Paczka, Wigilia dla samotnych.

Na zakończenie spotkania Prezydent Janusz Gromek wręczył małym artystom dyplomy i prezenty.

Dodatkową niespodzianką dla wszystkich była inscenizacja pt. „Gwiazdkowy prezent”, którą przygotowali rodzice i nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 2.

Wspólnie spędzony czas przyniósł zadowolenie, radość, a także pozwolił na chwilę zadumy.