Broken Clouds

1°C

Kołobrzeg

5 lutego 2023    |    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor
5 lutego 2023    
    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W Koperniku będą uczyć w dwóch językach

Na spotkaniu ze starostą Tomaszem Tamborskim omówione zostały szczegóły nowego projektu, który od przyszłego roku szkolnego zostanie wdrożony w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika, dotyczącym uruchomienia oddziałów dwujęzycznych, czyli takich, w których nauczanie będzie prowadzone w dwóch językach: polskim i angielskim. - Kształcenie w klasach dwujęzycznych nie tylko podniesie prestiż naszego najstarszego kołobrzeskiego liceum, ale też stanie się znakiem rozpoznawalnym powiatu i regionu, w którym będzie to pierwsza tego typu szkoła średnia, bo dwa najbliższe licea dwujęzyczne znajdują się w Szczecinie i Słupsku - mówi Tomasz Tamborski.

Szkoła dysponuje doświadczoną kadrą pedagogiczną, w tym nauczycielami, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć w języku angielskim, zgodnie z wymaganiami dotyczącymi oddziałów dwujęzycznych, a także nauczycielami z uprawnieniami egzaminatora maturalnego, w tym matury dwujęzycznej. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika od wielu lat przywiązuje ogromną wagę do skutecznego kształcenia językowego. - Od roku 2000 nauczamy języków obcych w systemie tzw. lektoratów, w międzyoddziałowych grupach z uwzględnieniem stopnia zaawansowania. W przypadku języka angielskiego, który jest nauczany jako wiodący język nowożytny, nauka odbywa się aż na czterech poziomach, co gwarantuje każdemu uczniowi optymalną ścieżkę rozwijania biegłości językowej - dodaje dyrektor szkoły, Józef Skorupiński.
W Koperniku będą uczyć w dwóch językach

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama