Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Historyczny Rajd Harcerski

W ubiegły weekend w Kołobrzegu odbyła się już czwarta edycja Historycznego Rajdu Harcerskiego. Tym razem młodzież poznawała etos rycerski. Fabuła spotkania była iście średniowieczna. Nie brakowało rycerzy, księżniczek, ale i fantastyki. W rajdzie wzięło udział 123 uczestników z powiatu kołobrzeskiego, Choszczna, Karnic, Koszalina i Karlina.

W nocy z piątku na sobotę odbyła się prezentacja rycerskiego oręża oraz turniej rycerski. Gdy już został wyłoniony najdzielniejszy z dzielnych uczestnicy wpadli do innego świata, z którego musieli uciec. Oczywiście nie mogło zabraknąć także średniowiecznych tańców. W sobotę mimo mocno niesprzyjających warunków pogodowych wszyscy wyruszyli na trasę, gdzie zmierzali się z kolejnymi zadaniami. Organizatory mocno zadbali by nikt nie zdążył w trakcie zlotu wypocząć. Tuż po powrocie w szkole czekały zajęcia z wyplatania krajek, a dla bardziej odważnych z sztuki wojennej. Prowadzili je członkowie grupy rekonstrukcyjnej Drużyny Czarnego Dębu z Kołobrzegu odtwarzającej kulturę Słowian i Wikingów. Poza popularyzowaniem aktywnego stylu życia celem rajdu było poznanie dzieci i młodzieży z kodeksem rycerskim, z wartościami jakie prezentował Zawisza Czarny na którym mają się wzorować harcerze.

Historyczny Rajd Harcerski
Historyczny Rajd Harcerski
Historyczny Rajd Harcerski

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama