28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Technikum najlepsze w województwieW związku z ogłoszonym niedawno wynikiem Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektywy 2017" oraz informacją, że Technikum Zawodowe w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu znalazło się na I miejscu w województwie zachodniopomorskim, w piątek 13 stycznia 2017 roku Starosta Kołobrzeski spotkał się z dyrekcją oraz nauczycielami z Zespołu Szkół, którzy mieli bezpośredni wpływ na tak wysoką lokatę swojej szkoły. Były gratulacje, podziękowania i zamówiony prezent.

Wyróżnieni nauczyciele to:

- Joanna Jankowska-Iwańska - nauczycielka języka polskiego
 - Marzenna Blechacz - nauczycielka języka niemieckiego i wychowawca
 - Jarosław Maj - nauczyciel języka angielskiego
- Jolanta Kapelańczyk - nauczycielka przedmiotów informatycznych
- Jacek Kawałek - nauczyciel przedmiotów informatycznych
- Norbert Frańczuk - nauczyciel przedmiotów informatycznych
- Katarzyna Wójtowicz-Ameljan - nauczycielka przedmiotów informatycznych
- Beata Grabowska - nauczycielka fizyki
- Zdzisława Ralcewicz - nauczycielka matematyki.

Już po raz kolejny miesięcznik "Perspektywy" opublikował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Takich informacji dostarcza sześć rankingów, w tym dwa główne rankingi ogólnopolskie: Ranking Liceów Ogólnokształcących 2017, Ranking Techników 2017. Przygotowano również rankingi wojewódzkie (oddzielne dla liceów i techników), które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich. Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ok. 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.perspektywy.pl.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria Rankingu Liceów 2017: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 45%. Kryteria Rankingu Techników 2017: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 20%, matura - przedmioty dodatkowe 30%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Wśród najlepszych znalazły się ponownie nasze szkoły powiatowe.

W rankingu liceów ogólnokształcących:
- I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika uplasowało się na 7 miejscu w województwie zachodniopomorskim.

W rankingu techników:
- Technikum Zawodowe w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza znalazło się na 1 miejscu w województwie zachodniopomorskim, a w rankingu ogólnopolskim uplasowało się na 22 miejscu.
- Duży sukces odnotował Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, którego 3 szkoły uplasowały się w pierwszej 30 najlepszych techników w województwie zachodniopomorskim: Technikum Ekonomiczne na 5 miejscu (144 w kraju), Technikum Hotelarskie na 11 miejscu i Technikum Zawodowe na 26 miejscu.
- 18 miejsce zajęło Technikum Morskie z Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu i jest to awans z miejsca 33. w roku ubiegłym.

Technikum najlepsze w województwie