Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ze zwierzątkiem do szkołyKażdego roku, między 4-10 października obchodzimy Międzynarodowy Światowy Tydzień Zwierząt, 4-tego października przypada Światowy Dzień Opieki nad Zwierzętami, a cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Data ta jest związana z rocznicą śmierci (3 października) św. Franciszka z Asyżu, uznawanego przez kościoły chrześcijańskie za patrona zwierząt.


W Szkole Podstawowej nr 5 odbył się pokaz małych zwierząt domowych. Uczniowie przyprowadzili do szkoły swoich ulubionych pupili. Na pokazie zwierząt można było zobaczyć fretkę, chomika, świnkę morską, psa, papugę nimfę, jeża pigmejskiego, szczurka, żółwia, patyczaki, królika miniaturkę. W tym dniu została zaproszona do szkoły Agnieszka Czmielewska -psycholog zwierząt. Za pomocą piktogramów wyjaśniła dzieciom jak zrozumieć psi język. Prawidłowo odczytane sygnały nadawane przez psy, pomogły uczniom lepiej zrozumieć  czworonożnych przyjaciół. Psycholog opowiedziała również kilka ciekawostek na temat różnych zwierzątek. Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Ze zwierzątkiem do szkoły
Ze zwierzątkiem do szkoły

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama