29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Młodzi dziennikarze z IzraelaW dniach od 27 czerwca do 3 lipca 2016 roku w Kołobrzegu przebywa grupa młodzieży ze szkoły Metro West, z miejscowości Ra'anana w Izraelu.

Jest to już szósta edycja projektu "Młodzi Dziennikarze Mostem Pomiędzy Narodami, Kulturami i Pokoleniami", który zapoczątkowany został dzięki pomocy Pana Alberta Stankowskiego i współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich "POLIN" w Warszawie, a którego honorowym patronem jest starosta Tomasz Tamborski.

Głównym celem projektu jest stworzenie możliwości nawiązania przyjaźni, a tym samym zapobieganie wszelkim przejawom ksenofobii oraz antysemityzmu, lepsze poznanie historii własnego narodu oraz bogatych i złożonych stosunków polsko-żydowskich jak i możliwości poznania współczesnych Polski oraz Izraela. Cel ten jest realizowany poprzez udział w realizacji zadań projektowych oraz bezpośrednie kontakty. Projekt stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość, zarówno dla naszej młodzieży jak i młodzieży izraelskiej, poznania życia codziennego w Polsce i Izraelu. Młodzież przebywa przez cały czas w rodzinach swoich partnerów.

W tym roku zaplanowano pobyt w Kołobrzegu, podczas którego młodzież będzie zwiedzała nasze miasto oraz brała udział w przygotowanych dla niej warsztatach oraz dwudniowej wycieczce do Bytowa i Gdańska. Na listopad zaś przewidziana jest rewizyty młodzieży ZSO im. Mikołaja Kopernika w Izraelu.

Projekt jest jedynym tego rodzaju realizowanym w województwie zachodniopomorskim, jak również jednym z niewielu w całym kraju.

Młodzi dziennikarze z Izraela