Light rain

14°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W związku 97 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, już po raz trzeci w Szkole Podstawowej Nr 5 odbył się konkurs adresowany dla uczniów klas drugich szkół podstawowych.


Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły szkoły: SP3, SP4, SP5, SP6, SP8 i SP w Mrzeżynie. Udział w konkursie miał na celu wzbogacić uczniów  w wiedzę na temat tradycji naszego narodu,  jego osiągnięć, kultury i języka ojczystego.

Konkurencje były bardzo zróżnicowane. Dzieci uzupełniały mapę Polski, rozpoznawały znane polskie zabytki, oznaczały drogę na planie miasta, rozwiązywały krzyżówkę, odpowiadały na pytania związane z historią i tradycjami polskimi. Wykazały się znajomością legend, rozpoznawały charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski stroje ludowe. Układały puzzle i podpisywały ilustracje. W dogrywce wykorzystano dyktando ortograficzne, dotyczące zagadnień związanych z Polską, w którym uczniowie uzupełniali  luki w wyrazach.

Ostatecznie laureatami powiatowego konkursu została SP3, której uczniowie zajęli pierwsze miejsce. Tuż za nimi drugie miejsce zajęli uczniowie SP5, a na trzecim uplasowała się SP8. Uczniowie wszystkich szkół wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą zagadnień związanych z ojczyzną oraz doskonałą umiejętnością współpracy zespołowej.reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama