Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

29 września 2023    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2023    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Gimnazjum Nr 1 świętowało 70-lecieWe wrześniu 1945 roku zaczęła działać Szkoła Powszechna. Na ten cel wskazano niewiele zniszczony gmach przy obecnej ulicy Portowej. Dziś to Gimnazjum Nr 1 im. Bolesława Chrobrego.


Start szkolnictwa elementarnego w powojennym Kołobrzegu miał miejsce w niezwykle trudnych warunkach. Większość budynków była zniszczona, polska administracja zaczynała dopiero działać. W budynku szkoły zajęcia organizował pierwszy kierownik - Mikołaj Bałysz. W pierwszy roku, uczyło się tam około 100 dzieci.

Dziś, w uroczystości jubileuszowych uhonorowano wszystkich dyrektorów szkoły, wielopokoleniowe rodziny związane z gimnazjum oraz osoby, które od lat wspierają rozwój szkoły. Młodzież gimnazjalna zaprezentowała spektakl poświęcony patronowi szkoły - Bolesławowi Chrobremu, przypominając historię powstania biskupstwa w Kołobrzegu w roku 1000.

Fot. www.kolobrzeg.pl
Gimnazjum Nr 1 świętowało 70-lecie
Gimnazjum Nr 1 świętowało 70-lecie
Gimnazjum Nr 1 świętowało 70-lecie
Gimnazjum Nr 1 świętowało 70-lecie
Gimnazjum Nr 1 świętowało 70-lecie

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama