Broken Clouds

18 kwietnia 2024    |    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
18 kwietnia 2024
    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Tytuł wicemistrza dla Gimnazjum Nr 2W rozgrywkach o Puchar Premiera RP, drużyna Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu dotarła aż do finału. Niestety, w Warszawie przegraliśmy 8:0 z drużyną z Giszowca.

Zakończył się ogólnopolski finał 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP, który odbył się w Warszawie w dniach 15-17 października, na boiskach OSiR Bemowo. Po sukcesie w wojewódzkiej edycji turnieju, głównym celem drużyny Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu, było wyjście z czterozespołowej grupy rozgrywkowej (4 grupy A,B,C,D). W grupie A, znalazły się zespoły, zwycięzcy zmagań wojewódzkich : Gimnazjum Nr 2 Kołobrzeg, Czechy Team (woj. łódzkie), PG Nr 1 Żnin (woj. kujawsko-pomorskie), Orlik Ulanów (woj. podkarpackie) .Czas gry 2x20 minut.  Pierwszy dzień rozgrywek w grupach przyniósł  oczekiwany sukces, w postaci pierwszego miejsca i awansu do fazy ćwierćfinałowej.

W kolejnym  dniu turnieju kołobrzeska szkoła spotkała się z drugą drużyną grupy B, ekipą ZS Kleosin (woj. podlaskie) . Po bardzo ciężkim początku meczu i stracie dwóch bramek,  w 3 i 7 minucie, ekipa Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu zaczęła odrabiać straty, ostatecznie wygrywając, całe spotkanie 5:2 (do przerwy 2:2). Bramki strzelali: Cybulski (8), Trzaskoma (10,15,18,20).

Po ćwierćfinałowym zwycięstwie, piłkarze Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu, w półfinale spotkali się z ekipą z Gimnazjum Nr 2 z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie). Zawodnicy z wiarą i determinacją w zwycięstwo, przystąpili do meczu, który nie okazał się „spacerkiem”. Po wybitnie ciężkim spotkaniu, przypominającym bardziej zapasy  niż piłkę nożną, nasza drużyna wygrała ostatecznie 2:0 (1:0) i awansowała do upragnionego finału, który przewidziano na ostatni, sobotni dzień rozgrywek, na warszawskim Torwarze.  Bramki  zdobyli:  Trzaskoma (1), Cybulski (13).

Do finału ogólnopolskich zmagań awansowała również drużyna Wychowanków Giszowca (woj. śląskie – dzielnica Katowic), której imponujący bilans bramkowy 16:3 w fazie grupowej, oraz zwycięstwa w ćwierćfinale nad Orlikiem Ulanów 5:0, i w półfinale nad świetną drużyną  Gimnazjum Nr 1 z Tomaszowa Lubelskiego 1:0, stawiał ją w roli faworyta, do zdobycia Pucharu Premiera RP. Tak też się stało. Drużyna Wychowanków z Giszowca „rozstrzelała” naszą ekipę 8:0 (6:0). Pięć z ośmiu bramek zdobył Jan Biegański, najlepszy zawodnik turnieju. Nadmienić należy że oprócz świetnych umiejętności przeciwników, przeważali oni również, w znacznym stopniu,  warunkami fizycznymi. Pomimo tak dotkliwej porażki, drużyna Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu zapisała się w piłkarskiej historii naszego miasta jako pierwsza drużyna, która uzyskała pierwszy, wicemistrzowski tytuł w skali rozgrywek ogólnopolskich.  Zespół Gimnazjum Nr 2  w Warszawie prowadzony był przez trenera Akademii Piłkarskiej „Kotwica” Kołobrzeg, Grzegorza Szumiato a pomocą i doświadczeniem kierownika drużyny służył p. Robert Bydzyński .  Mamy nadzieję, że następna edycja turnieju będzie równie szczęśliwa dla Kołobrzegu, jak miniona, a współpraca szkoły i klubu przekuta zostanie na nowe sukcesy i promocję miasta na arenie rozgrywek ogólnopolskich.

W zespole Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu grali: Patryk Trzaskoma, Kacper Aleksiuk, Szymon Cybulski (wychowankowie trenera Artura Tłoczka –rocznik 2002), Dominik Arciszewski, Kacper Kozicki, Hubert Ratajczyk – uczniowie Gimnazjum Nr 2 z klas piłkarskich oraz uczniowie kołobrzeskich podstawówek: Michał Budzyński  - bramkarz, Maciej Kusio, Daniel Witt (uczestniczył w rozgrywkach powiatowych) – wszyscy SP 3, Maksymilian Grabowski – SP 6, Kamil Maj – SP Dźwirzyno (wszyscy  zawodnicy rocznika 2003 z drugiej drużyny młodzika,  prowadzonej przez trenera -  G. Szumiato).

Tytuł wicemistrza dla Gimnazjum Nr 2