Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dlaczego ścieżka kończy się na torach?

Napisał do nas czytelnik w sprawie braku ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Jedności Narodowej: "Mniej więcej rok temu pisałem tutaj o wycince drzew przy ulicy Jedności Narodowej na wysokości marketu spożywczego z owadem w logo. Za pośrednictwem forum MiastoKolobrzeg.pl otrzymałem odpowiedź z Magistratu że wycinka służy poszerzeniu chodnika aby umieścić tam ścieżkę rowerową łączącą ulicę Solną z parkiem nadmorskim. Wygląda na to, że to jednak nieprawda, bo nie przesunięto rogatek kolejowych, nie wykonano tam poszerzenia chodnika, a pas dla rowerów nie jest wyznaczony innym kolorem polbruku - jest tylko wąski czarny pasek na linii lamp ulicznych. Nie rozumiem dlaczego przy tak wielomilionowej inwestycji nie realizuje się jej w sposób nowoczesny. Ręce opadają. Drzew nie ma, ścieżki nie będzie. Miało być dobrze a jest jak zwykle".

Sprawdziliśmy, czy jest tak źle, jak pisze czytelnik naszego portalu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Magdaleną Dąbrówką, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kołobrzegu. Wzdłuż ulicy Jedności Narodowej od torów kolejowych w kierunku Parku Szarmacha ma przebiegać przepisowa ścieżka rowerowa. Zostanie wykonana z polbruku w standardzie obowiązującym dotychczas w Kołobrzegu. Obecnie, inwestycja dobiega do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. Nie jest więc prawdą, że ścieżka nie powstaje czy nie powstanie. Powiat realizuje inwestycję do skrzyżowania z ulicy Wylotową. Ponadto, inwestorem przebudowy jest gmina Miasto Kołobrzeg, która będzie realizować inwestycję w kierunku parku. Jeśli idzie o zieleń. dyrektor Dąbrówka zaznacza, że będzie jej więcej i będzie lepiej uporządkowana, niż miało to miejsce do tej pory.

Powstaje jeszcze kwestia przejazdu kolejowego na ulicy Jedności Narodowej, gdzie ścieżka się kończy i znowu jest kontynuowana. Zapytaliśmy dyrektora ZDP, dlaczego ścieżka w tym miejscu nie jest wykonana na całej szerokości, czyli nie są przesunięte rogatki, itd. Jak mówi Magdalena Dąbrówka, niestety, współpraca z koleją jest trudna i skomplikowana. Jeśli powiat chciałby ten niewielki odcinek wykonać w ramach własnych środków, to po pierwsze, inwestycja byłaby o wiele droższa, po drugie, wydłużyłaby się ze względu na procedury o co najmniej rok, jeśli nie dłużej.reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama