Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy Podczas meczu Kotwicy z Lechem naruszono prawo?

Niedawno na profilu społecznościowym Kotwicy Kołobrzeg ukazał się skan pisma z Urzędu Miasta Kołobrzeg, a w tekście życzenia świąteczne o treści: "Zbliżają się Święta. Czas przemyśleń, wyciszenia i refleksji. Życzymy władzom naszego Miasta spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku awansu drużyny Kotwicy Kołobrzeg do I ligi – powiedział Adam Dzik, Prezes Kotwicy". Tyle, że treść pisma dotyczy zrealizowania imprezy masowej bez stosownego zawiadomienia m.in. prezydenta miasta. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sprawie.

Kotwica Kołobrzeg każdorazowo, zgodnie z zasadami obowiązującymi w PZPN, a co wynika z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, występuje do miasta o zgodę w zakresie przeprowadzenia określonych zamierzeń, zgodnie z przedstawionym harmonogramem. W tym harmonogramie, mecz Kotwicy Kołobrzeg i Lecha II Poznań miał odbyć się 2 grudnia. Klub nie miał zgody na przeprowadzenie imprezy 3 grudnia i tego nie zgłaszał. Jak wyjaśniono nam w magistracie, odstępstwa od terminów wydarzeń sportowych klub zgłasza na piśmie. Tym razem to nie nastąpiło. Na podkreślenie zasługuje fakt, że klub wszystkie swoje mecze zgłasza jako imprezy masowe. Jak poinformował nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, ze względu na stwierdzone odstępstwo, miasto złożyło zapytanie do klubu w zakresie jego postępowania.

Należy zauważyć fakt, że od pewnego czasu zauważalny jest konflikt pomiędzy klubem a miastem. Bierze się on z różnicy zdań w sprawie remontu Stadionu im. Sebastiana Karpiniuka. Nie jest to przedmiotem naszego zainteresowania w tym artykule. Podkreślić należy, że o temacie meczu Kotwicy i Lecha wiedziała cała Polska. Powodem był fakt odśnieżana stadionu i różnicy zdań w tym zakresie pomiędzy Kotwicą a MOSiR. Pisaliśmy o tym na naszym portalu (przeczytaj), a ostatecznie, stadion kołobrzeski okazał się najlepiej odśnieżonym w całej Polsce, mecz się odbył, a Kotwica go przegrała. Tyle, że po wystąpieniu miasta do klubu, na jego profilu społecznościowym rozgorzała dziwna dyskusja na temat łamania prawa. W związku z powyższym, zwróciliśmy się z zapytaniami do MKP Kotwica w zakresie zgłoszenia meczu, rozdawania biletów i identyfikacji kibiców, a także zastosowania się do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. W odpowiedzi, Łukasz Bednarek, dyrektor klubu, przesłał nam pismo, jakie w odpowiedzi na pytania urzędu, klub do Urzędu Miasta Kołobrzeg wysłał (zamieszczamy je poniżej).

Według klubu, zgłoszony został terminarz meczy w rundzie jesiennej, a przy zmianie terminów rozgrywania meczów, nie ma obowiązku informowania o tym organu wydającego decyzję. Na mecz 3 grudnia klub otrzymał stadion decyzją MOSiR, a wszystkie właściwe służby były zawiadomione o imprezie. Pismo to nie odpowiada na zasadnicze pytanie: czy fakt niezgłoszenia meczu w określonym terminie i otrzymaniu zgody na rozgrywki w innym terminie, jest spełnieniem norm wynikających z obowiązujących zasad. Po drugie, klub pisze o przygotowaniu 950 wejściówek. Dyrektor klubu, Łukasz Bednarek powiedział nam, że w meczu brało udział niemal 800 kibiców, więc nie była to impreza masowa.

Na razie nie znamy stanowiska miasta, czy odpowiedź klubu na temat grudniowego meczu jest wystarczająca.

Robert Dziemba


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama