Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

3 grudnia 2023    |    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
3 grudnia 2023    
    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Powracamy do tematu własności jeziora w Charzynie

W sobotę, w ramach realizowanego na portalu Miastokolobrzeg.pl cyklu, ukazał się artykuł Piotra Rybczyńskiego o jeziorze w Charzynie (przeczytaj). Jedna z czytelniczek zarzuciła Piotrowi Rybczyńskiemu, że podał namiar na "prywatne jezioro". W tej sprawie zwróciliśmy się do nadleśniczego Nadleśnictwa Gościno i okazało się, że to nieprawda, bo większa część jeziora znajduje się w zasobach Lasów Państwowych (zobacz).

We wtorek skontaktowaliśmy się z nadleśniczym ponownie, z prośbą o sprawdzenie stanu prawnego jeziora. Jak poinformował nas Robert Fijałkowski, jezioro od 2007 roku jest w dzierżawie. Jego zdaniem, tak być nie powinno, gdyż jezioro to, a właściwie teren bagienny, objęty planem ochrony przyrody, powinien wrócić do zasobu leśnego i zapowiedział wypowiedzenie umowy.

Skontaktował się z nami dzierżawca jeziora i poinformował, że wypowiedzenie umowy będzie trwać rok. Do tego czasu, to on zarządza jeziorem. Faktem jest, że nad jeziorem można spacerować i jest to w pełni dozwolone. Natomiast w jeziorze nie wolno łowić ryb bez pozwolenia, gdyż jest to kradzieżą. I dlatego są tam tabliczki informujące, że to teren prywatny. Jak powiedział nam dzierżawca, pomimo inwestowania przez niego na tym terenie, mają tam miejsce liczne dewastacje, zniszczenia i kradzieże. Oczywiście, zainstalował nad jeziorem fotopułapkę, ale została ukradziona...

Robert Dziemba

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama