Overcast Clouds

14°C

Kołobrzeg

30 września 2023    |    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
30 września 2023    
    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Czy do Bałtyku trafiają ścieki? [wideo]

Jeden z internautów nagrał "bulgoczącą" wodę, wypływającą pod ogromnym ciśnieniem z rury na wysokości Kamiennego Szańca. Niektórzy internauci sugerowali, że to ścieki zrzucane do Bałtyku podczas deszczu. Postanowiliśmy wyjaśnić tę sprawę, zwłaszcza, że już o niej pisaliśmy.

Problem z odprowadzeniem deszczówki z terenu Parku Fredry i okolic funkcjonował przez wiele lat (zobacz). Ostatecznie, wykonano odpływ deszczówki z kolektora do morza, bo wcześniej trzeba było stosować półśrodki, aby usunąć wodę, która zalewała budynki. Teraz problemu nie ma, choć prawda jest taka, że w zabytkowym parku nadal jest zbyt mokro. To jednak inna sprawa.

Materiał, który zarejestrował użytkownik portalu społecznościowego, powstał w okresie intensywnych opadów. Poprosiliśmy o wyjaśnienia Michała Kujaczyńskiego, rzecznika prasowego prezydenta Kołobrzegu. Jak usłyszeliśmy, jest to nic innego jak deszczówka, trafiająca do morza. Skąd więc ta mała fontanna wody? Wody na obszarze zrzutowym było tak dużo, że trafiała do morza pod tak dużym ciśnieniem. Całość możecie zobaczyć na materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama