Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miasto nie dostało pieniędzy na remont pomnika, ale czy zgodnie z prawem?

Ministerstwo Obrony Narodowej prowadziło nabór wniosków na remont pomników. Konkurs realizowano zgodnie z zapisami rozporządzenia ministra obrony narodowej z 6 lipca 2018 roku w sprawie dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową i remontami pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego. W Kołobrzegu jest jeden taki ważny pomnik, który w dodatku wymaga po raz kolejny prac remontowych. Jest to Pomnik Zaślubin. Ostatnie prace prowadzono przy nim w 2013 roku (zobacz). Niestety, konstrukcja obiektu i fakt, że nie został on dokończony zgodnie z projektem, powoduje, że w ostatnich latach jego erozja postępuje.

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie prac remontowych. Tymczasem z Ministerstwa Obrony Narodowej przyszła informacja o nieuwzględnieniu aplikacji Kołobrzegu. W uzasadnieniu dr hab. Paweł Hut, dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa, pisze tak: "W ocenie Komisji, przekazana przez Państwa oferta nie dotyczy budowy pomnika. We wniosku wskazano planowany zakres zadań, który jednoznacznie wskazuje na remont (renowację, prace konserwatorskie) pomnika". W par. 2 p. 4 cytowanego wyżej rozporządzenia, mowa jest o zakresie prac przy pomnikach: "prace konserwatorskie i dokumentację konserwatorską". Takie działania, zgodnie z obowiązującym prawem, obejmuje także dofinansowanie z budżetu państwa i na to wniosek złożyło miasto Kołobrzeg. Dlaczego więc aplikacja została odrzucona, skoro jest zgodna z prawem?

O powyższe już 21 lutego zapytaliśmy biuro prasowe Ministerstwa Obrony Narodowej, ale do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi. Miasto odwołało się od decyzji komisji konkursowej.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama