Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

29 stycznia 2023    |    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
29 stycznia 2023    
    Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Czy pasażerowie są wyganiani z dworca tymczasowego?

Jak już informowaliśmy, w związku z remontem dworca kolejowego w Kołobrzegu, działa dworzec tymczasowy. To obiekt modułowy, kontenerowy, ustawiony od strony postoju taksówek przy ul. Kolejowej. 13 grudnia Otrzymaliśmy e-maila od naszego stałego czytelnika, który napisał tak: "Dostajemy informacje, że warunki oczekiwania na pociąg na kołobrzeskim (remontowanym) dworcu to dramat. Pociągi w obecnych warunkach spóźniają się 60 minut (wczoraj rekord 150 min.), a pasażerowie zmuszeni są stać na zewnątrz przez cały ten czas na mrozie i w opadach śniegu, a PKP nie zapewnia żadnego ogrzewanego, lub chociaż zamkniętego pomieszczenia. Barak blaszany, w którym mieści się kasa biletowa mieści maksymalnie 10 osób, a ochrona pozwala wejść jedynie osobom kupującym bilety. Odmawia schronienia także matkom z dziećmi w wózkach i osobom starszym. Osoby, które próbują choć na chwile ogrzać się w pomieszczeniu z kasą są niegrzecznie wyganiane. Nie byłoby problemu, gdyby pociągi były podstawiane na czas, ale kto stał przez godzinę na zewnątrz w śniegu i mrozie ma prawo być niezadowolony".

Sprawdziliśmy prawdziwość informacji. Pociągi się spóźniają, to fakt niepodważalny. Powodem są m.in. warunki zimowe, ale także awarie i opóźnienia powstałe w wyniku opóźnień innych pociągów. W ostatnim tygodniu nie odnotowano jednak późniejszego podstawiania pociągów. Składy na stację Kołobrzeg są wtaczane z dużym wyprzedzeniem. Może być jednak tak, że ktoś przyjdzie na stację 2 lub 3 godziny wcześniej, bo kończy mu się doba hotelowa. Wtedy może być problem. Mogło być też tak, że spóźnił się któryś z pociągów regionalnych, który był przeznaczony do służby na innej trasie i wtedy faktycznie trzeba było czekać.

Dworzec tymczasowy może pomieścić niewielką liczbę osób. W Kołobrzegu, pasażerowie często korzystają z kupowania biletów w kasie. Robią to albo na ostatnią chwilę, albo przychodzą i kupują bilety nieco z wyprzedzeniem. Nie robią tego elektronicznie w internecie. To może powodować powstawanie kolejek. Mogło się zdarzyć tak, że miejsca w obiekcie tymczasowym nie wystarczyło dla wszystkich, przy czym naszymi nieoficjalnymi kanałami staraliśmy się potwierdzić ten informacje, ale otrzymaliśmy odpowiedź negatywną: nikt nikogo z kontenera nie wyganiał.

Problem może też powstawać ze względu na osoby, które przychodzą odebrać podróżnych z dworca. W hali dworca nie było problemu, mieściło się tam dużo ludzi. Obecnie, gdy spóźniają się pociągi dalekobieżne, a grupa osób czeka na stacji i szuka schronienia przed zimnem, na dworcu tymczasowym miejsca wszyscy nie znajdą...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama