Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy pasażerowie są wyganiani z dworca tymczasowego?

Jak już informowaliśmy, w związku z remontem dworca kolejowego w Kołobrzegu, działa dworzec tymczasowy. To obiekt modułowy, kontenerowy, ustawiony od strony postoju taksówek przy ul. Kolejowej. 13 grudnia Otrzymaliśmy e-maila od naszego stałego czytelnika, który napisał tak: "Dostajemy informacje, że warunki oczekiwania na pociąg na kołobrzeskim (remontowanym) dworcu to dramat. Pociągi w obecnych warunkach spóźniają się 60 minut (wczoraj rekord 150 min.), a pasażerowie zmuszeni są stać na zewnątrz przez cały ten czas na mrozie i w opadach śniegu, a PKP nie zapewnia żadnego ogrzewanego, lub chociaż zamkniętego pomieszczenia. Barak blaszany, w którym mieści się kasa biletowa mieści maksymalnie 10 osób, a ochrona pozwala wejść jedynie osobom kupującym bilety. Odmawia schronienia także matkom z dziećmi w wózkach i osobom starszym. Osoby, które próbują choć na chwile ogrzać się w pomieszczeniu z kasą są niegrzecznie wyganiane. Nie byłoby problemu, gdyby pociągi były podstawiane na czas, ale kto stał przez godzinę na zewnątrz w śniegu i mrozie ma prawo być niezadowolony".

Sprawdziliśmy prawdziwość informacji. Pociągi się spóźniają, to fakt niepodważalny. Powodem są m.in. warunki zimowe, ale także awarie i opóźnienia powstałe w wyniku opóźnień innych pociągów. W ostatnim tygodniu nie odnotowano jednak późniejszego podstawiania pociągów. Składy na stację Kołobrzeg są wtaczane z dużym wyprzedzeniem. Może być jednak tak, że ktoś przyjdzie na stację 2 lub 3 godziny wcześniej, bo kończy mu się doba hotelowa. Wtedy może być problem. Mogło być też tak, że spóźnił się któryś z pociągów regionalnych, który był przeznaczony do służby na innej trasie i wtedy faktycznie trzeba było czekać.

Dworzec tymczasowy może pomieścić niewielką liczbę osób. W Kołobrzegu, pasażerowie często korzystają z kupowania biletów w kasie. Robią to albo na ostatnią chwilę, albo przychodzą i kupują bilety nieco z wyprzedzeniem. Nie robią tego elektronicznie w internecie. To może powodować powstawanie kolejek. Mogło się zdarzyć tak, że miejsca w obiekcie tymczasowym nie wystarczyło dla wszystkich, przy czym naszymi nieoficjalnymi kanałami staraliśmy się potwierdzić ten informacje, ale otrzymaliśmy odpowiedź negatywną: nikt nikogo z kontenera nie wyganiał.

Problem może też powstawać ze względu na osoby, które przychodzą odebrać podróżnych z dworca. W hali dworca nie było problemu, mieściło się tam dużo ludzi. Obecnie, gdy spóźniają się pociągi dalekobieżne, a grupa osób czeka na stacji i szuka schronienia przed zimnem, na dworcu tymczasowym miejsca wszyscy nie znajdą...

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama