Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

1 października 2022    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2022    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Czy miasto nie zapewniło przejazdu na czas remontu ul. Zdrojowej?

Skontaktował się z nami nasz czytelnik, poirytowany sytuacją związaną z remontem ulicy Zdrojowej. Wskazuje on, że choć miasto, które jest inwestorem, mogłoby usprawnić przejazd kierowców na czas prowadzonych niedawno prac, to tego nie zrobiło. Okazuje się, że kierowcy mogli przejeżdżać przez parking przy ul. Zdrojowej. Wjeżdżało się z jednej strony i wyjeżdżało z drugiej, omijając teren prac. Nasz czytelnik z tej opcji skorzystał, ale okazało się, że jest to opcja płatna. Pan parkingowy poprosił o opłatę w wysokości 5 zł. - Gdy już zapłaciłem i zażądałem dowodu uiszczenia zapłaty, nie chciano mi jej wydać - mówi w rozmowie z nami. Dopiero po upomnieniu, wystawiony został rachunek za usługę parkingową. Jak mówi nasz czytelnik, takich kierowców korzystających z tego przejazdu było więcej.

Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, obiecał nam sprawdzenie tej sytuacji. Jak nas poinformował, faktycznie, przy ul. Zdrojowej znajduje się płatny parking, ale jest to teren prywatny, więc miasto co do zasady nie brało go przy wyznaczaniu objazdu. Ponadto, ze względu na prowadzone prace, ułatwienie to byłoby i krótkotrwałe, i dość ryzykowne, ze względu na konieczność wykonania podjazdu, za który odpowiadałoby miasto. Jeśli kierowcy chcą korzystać ze skrótu i zgadza się na to właściciel parkingu, to decyzja obu stron, natomiast spółka prowadząca w tym miejscu działalność gospodarczą ma prawo do pobierania opłat.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama