Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024    
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

hoc hok gromek kołobrzeg

Minął już ponad rok od wyborów parlamentarnych. Czas więc na sprawdzenie, jak w ciągu minionych 12 miesięcy wyglądała aktywność kołobrzeskich parlamentarzystów. Na pewno jakimś ograniczeniem była stan epidemii, ale de facto nie przeszkadzało to na udział w pracach czy to sejmu, czy senatu.

Poseł Czesław Hoc był najbardziej aktywnym posłem, jeśli idzie o zabieranie głosu z sejmowej mównicy. Reprezentował klub PiS w zakresie niektórych ustaw, zwłaszcza w okresie pandemii. Wygłaszał różne opinie. Niektóre z nich powodowały, że stawał się podmiotem kpin, a w kuluarach sejmowych zyskał przydomek „poseł cytat”, gdyż cytuje przeróżne powiedzonka, albo Biblię. Łącznie, Hoc zabierał głos aż 19 razy. Gorzej jest w przypadku pozostałych aktywności. Hoc złożył tylko 1 interpelację, której nadano bieg (chodziło o lokowanie stacji bazowych telefonii komórkowej w strefie uzdrowiskowej), 5 zapytań i 1 pytanie w sprawach bieżących, którym nadano bieg. Poseł PiS ma też wzorową aktywność parlamentarną. Brał udział 99,59% wszystkich głosowań w tej kadencji. Zasiada w Komisji Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej, Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz w Komisji Zdrowia, w której jest zastępcą przewodniczącego. Jest członkiem następujących grup parlamentarnych: polsko-białoruskiej, polsko-hiszpańskiej, polsko-izraelskiej, polsko-tajwańskiej oraz polsko-ukraińskiej. Jego oświadczenie z rejestru korzyści nie zawiera żadnych informacji. W tej kadencji zasłynął z obrony byłego już ministra zdrowia, który zamieszany jest w sprawę zakupu respiratorów od handlarza bronią.

Poseł Marek Hok miał 7 wystąpień w sejmie (w tym 1 niewygłoszone). Złożył aż 92 interpelacje, którym nadano bieg, 1 zapytanie i 1 oświadczenie. Udział w głosowaniach wynosi 96,38%. Należy do Komisji ds. Petycji i Komisji Zdrowia. Należy do Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii. Nie składał informacji do rejestru korzyści. W tej kadencji zasłynął pomyłkowym głosowaniem za votum zaufania dla premiera Mateusza Morawieckiego.

Janusz Gromek odnotował 24 przemówienia podczas posiedzeń Senatu, z czego 5 zostało złożonych do protokołu. Wygłosił 9 oświadczeń. Ma wysoki udział w głosowaniach podczas posiedzeń izby (Senat nie prowadzi statystyki ogólnej). Jest członkiem Komisji Środowiska oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. W oświadczeniu korzyści majątkowych zgłosił 15 tys. maseczek, 5 szt. rękawic, 150 szt. okularów ochronnych, 150 szt. kombinezonów jednorazowych, które otrzymał od ambasadora CHRL.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama