29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

20 marca w Hali Łuczniczej odbył się IV Ogólnopolski Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Organizatorami turnieju byli: Miasto Kołobrzeg, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kołobrzeskie Towarzystwo Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji „Wybrzeże”, Zakład Aktywności Zawodowej, Stowarzyszenie Sportów Niepełnosprawnych „Start” Koszalin.
W tym roku wraz ze sportowcami niepełnosprawnymi rywalizowali sportowcy pełnosprawni. Poziom zawodów był bardzo wysoki, na sztandze widzowie widzieli bardzo duże ciężary. Rekord zawodów to aż 220 kg. Zgłosiła się też rekordowa liczba zawodników.
Wyniki w poszczególnych kategoriach wagowych:

Kobiety open:

Mężczyźni +100 kg:
1. Dariusz Formela – Kartuzy – 220 kg,
2. Maciej Hirsz  - Karuzy – 220 kg,
3. Jędrzej Telega – Kartuzy – 205 kg.

Przyznano również nagrody w klasyfikacji open zawodników niepełnosprawnych:
1.Grzegorz Langer
2.Krzysztof Wodecki
3.Krystian Walczak
Nagroda za największy ciężar powędrowała do  Łukasza Szwelnika z Kartuz, który przy wadze 87,9 kg wycisnął sztangę ważącą 220kg.
Fundacja Instytut Kształcenia Kadr ufundowała puchar dla najlepszego debiutanta wśród sportowców niepełnosprawnych, Który trafił w ręce Kingi Pytel z Grudziądza.
Zbigniew Merlak ufundował puchary dla najmłodszego zawodnika ( Kinga Pytel z Grudziądza) oraz najstarszego zawodnika ( Andrzej Maszota z Gdyni)
Odbył się również konkurs w wyciskaniu sztangi ważącej 60kg na ilość powtórzeń, w której udział wzięli Janusz Gromek – Prezydent Miasta Kołobrzeg, Artur Mackiewicz – Starosta Kołobrzeski, Jacek Woźnak –  Radny Rady Miasta, Tomasz Parmanik – BOZ Koszalin, Jarosław Kreja – Lex-Crimen, Krzysztof Warzocha – ZAZ Kołobrzeg, Piotr Pasikowski – Radny Rady Powiatu. Konkurencję ta wygrał Tomasz Parmanik z wynikiem 28 powtórzeń.

Marcin Racinowski
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu