8°C

29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
29 marca 2024
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

informacje kołobrzeg, kotwica kołobrzeg, popharma starogard gdańskiTo nie był mecz naszych marzeń. Pierwsza kwarta to prawdziwa porażka, a cały mecz zakończył się przegraną, choć były momenty, które cieszyły kibiców.

Polpharma Starogard Gdański do liderów ekstraklasy nie należy. Dlatego też kibice liczyli, że Czarodzieje z Wydm powinni sobie poradzić podczas dzisiejszego meczy bez większych komplikacji. Nic bardziej mylnego. Od samego początku goście przystąpili do niemalże egzekucji koszykarzy Kotwicy Kołobrzeg. Polpharma zdobywała kolejne punkty, a gospodarze przyglądali się temu bezradnie. Trener Tomasz Mrożek wychodził z siebie, ale nie miał wpływu na to, co działo się na boisku. Ta kwarta zadecydowała o wyniku meczu. Zdobyliśmy zaledwie 9 punktów, gdy goście aż 26!

Kotwica ocknęła się w drugiej kwarcie. Była to fantastyczna gra, kosz za kosz. W tej części meczu zobaczyliśmy aż 10 celnych rzutów za 3 punkty w wykonaniu obu drużyn, gdy w całej kwarcie zdobyto 46 punktów. Za to trzecia kwarta to pokaz defensywy i gry na czas. Kotwica miała do nadrobienia ogromną stratę, ale liczba punktów niemal stała w miejscu, bowiem rywale nie odstępowali. Dopiero w ostatniej kwarcie, Czarodzieje z Wydm przystąpili do ataku. Taktyka obrana przez trenera była prosta: zdobywanie jak największej liczby punktów, także z rzutów wolnych zdobytych na faulach, jak też przerywanie akcji gości nawet kosztem fauli. Taktyka ta przynosiła do pewnego czasu efekty, ale pod koniec meczu zawodnicy Kotwicy wykazywali się brakiem skuteczności, a zawodnicy Polpharmy celnie wykonywali rzuty osobiste. W konsekwencji, stratę udało się jedynie nieco zmniejszyć i przegraliśmy 81:88.