22 czerwca 2024    |    Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
22 czerwca 2024
    Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz

Udane zawody wędkarskie

Aż 47 zawodników z Koła PZW Drzonowo, korzystając z ponad 20 jednostek pływających, wzięło udział w wiosennych zawodach spinningowych. Bazą zawodów, tradycyjnie, był Ośrodek Wypoczynkowy „Raj Mostowo” nad jeziorem Rosnowo.

Zawody trwały dwa dni, od sobotniego popołudnia 18 maja do niedzielnego południa 19 maja. Niektórzy zawodnicy, wraz z rodzinami lub znajomymi, przybyli do Raju Mostowo już w czwartek i piątek. Pogoda była idealna – ciepło, słonecznie i bez opadów. Wieczorami organizowano ogniska, które umilały czas uczestnikom.

W połowach liczyły się szczupaki i okonie, jednak złowienie ryb spełniających wymagane wymiary okazało się trudne. Czasem brakowało zaledwie centymetra lub kilku milimetrów, by ryba mogła zostać zaliczona do klasyfikacji. Bywało też, że ryby uwalniały się tuż przy podbierakach, płatając figle wędkarzom.

Po dwóch dniach rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Najlepszym wiosennym spinningistą Koła Drzonowo został Krzysztof Kamaszko, który zdobył 3120 punktów dzięki złowieniu dwóch szczupaków i sześciu okoni. Kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Michniewicz z 2840 punktami, Janusz Jaworski z 2620 punktami, Mateusz Ciach z 2450 punktami, Marcin Tyburski z 1990 punktami i Waldemar Spychalski z 1800 punktami. Najlepsi zawodnicy otrzymali piękne pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.