Overcast Clouds

19°C

Kołobrzeg

28 czerwca 2022    |    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
28 czerwca 2022    
    Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, zbigniew, malinowski, maraton, spartathlonZbigniew Malinowski już od 8 lat startuje w Grecji w Spartathlonie na dystansie 246 kilometrów. Po raz ósmy stanął u stóp pomnika króla Leonidasa.


Pan Zbigniew zajął wspólnie z Henrykiem Chudym ze Sławna, z czasem 31h 48m 28-29 miejsce, za co otrzymali czarkę zimnej wody i wieniec oliwny na głowę. Zbigniew Malinowski jest jedynym na świecie, który po ukończeniu 50 lat ukończył osiem razy Spartathlon rok po roku i jedynym w Polsce, który z tarczą wraca z Grecji z tych zawodów już 8-my raz z rzędu. Z uwagi na grecki kryzys wystartowało tylko 286 zawodników (wylosowano 370), do mety przy posągu Leonidasa w Sparcie dotarło tylko 143. Start i ukończenie Spartathlonu jest marzeniem wielu ludzi na świecie. Podkreślmy, iż zwycięzcy nie otrzymują żadnych nagród. Jest to tylko spełnienie i pełna satysfakcja, tylko nazwisko zwycięzcy zapisane jest w historii poprzez wyrycie nazwiska i kraju pochodzenia na kamiennym obelisku-pomniku usytuowanym obok pomnika króla Leonidasa w Sparcie.

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, zbigniew, malinowski, maraton, spartathlon

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama