Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Z Lichenia na Stadion Narodowy

28 drużyn z 3 krajów: Polski, Szwecji i Litwy - w takim towarzystwie młodzi piłkarze MKP Kotwica Kołobrzeg z rocznika 2013 spędzili miniony weekend w Licheniu Starym. U-11 PRO-TURNIEJE SUPER CUP to zawody, których nie trzeba przedstawiać najlepszym akademiom w Polsce. Grają tam ekstraklasowe kluby.

Po pierwszym dniu piłkarskich zmagań drużyna trenera Macieja Wachowskiego awansowała do grupy złotej, w której znalazło się 12 zespołów: FC Nacka Stockholm, FM Ateitis Vilnius, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, MKP Kotwica Kołobrzeg, Beniaminek Krosno, Znicz Pruszków, FC Wrocław Academy, Chemik Bydgoszcz i Polonia Środa Wielkopolska. Drugi dzień rywalizacji był bardzo wyrównany, a o wyniku meczów często decydowały ostatnie minuty. Ostatecznie kołobrzeżanie zajęli 7 miejsce i choć w turnieju pokonali takie zespoły, jak Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Parasol Wrocław, Jaguar Gdańsk czy z FC Nacka Stockholm, to trener czuje olbrzymi niedosyt.

- Cieszę się, że jesteśmy w stanie zawalczyć z wielkimi, topowymi akademiami klubów ekstraklasy. Jeszcze kilka lat temu nasz przyjazd wzbudzał zdziwienie i musieliśmy przechodzić eliminacje, by znaleźć się w gronie najlepszych. Dziś jestem bardzo dumny z chłopców, bo wychodzą na boisko i grają z Lechem Poznań czy z Jagielonią Bisłystok, nie mając żadnych kompleksów, a po turnieju otrzymaliśmy już zaproszenie na Turniej TOP 10 ELITE dla najlepszych polskich klubów. To dla nas więcej niż puchar - mówi trener Maciej Wachowski.

Już 21 października młodzi adepci z MKP Kotwicy Kołobrzeg jadą na Turniej PGE na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Skład drużyny: Sebastian Figurski, Aleksander Gawęda, Antoni Kmieć, Mariusz Ochnio, Kacper Piotrowski, Antoni Przyjemski, Bruno Remplewicz, Juliusz Smagieł, Maksymilian Wachowski, Filip Zahorski.

Fot. Facebook Pro-Turnieje


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama