Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

48 uczestników brało udział w mistrzostwach w scrabble

W ostatni weekend 48 uczestników, uczestniczyło w VIII Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu w grze w scrabble. Członkowie kołobrzeskiego klubu scrabblowego „Start”, Miasto Kołobrzeg, Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima oraz Fundacja Umysł im. Alfreda Buttsa zaprosili scrabblistów z całego kraju na dwudniowe zawody. W końcowej klasyfikacji pierwsza trójka zawodników: Franciszek Łysek z Warszawy, Miłosz Wrzałek z Warszawy oraz Łukasz Tuszyński ze Szczecina została nagrodzona pucharami, wysokimi nagrodami pieniężnymi oraz gadżetami od firmy Brico.

Obok rywalizacji o tytuł mistrzowski walczono o wygraną w konkursie na „kreatywną sól”, słowopowiązane z kołobrzeską solą. Zwyciężyło słowo „przysolisz” zgłoszone wraz z abawnym uzasadnieniem przez Zofię Śmiech – obecnie ze Szczecina, jednakże rodowitą kołobrzeżankę.

Ponadto wszyscy mieli szansę na wyróżnienie za „skok tygrysa”. Nagrodę otrzymała Dorota Kuć ze Stargardu. Najlepszą zawodniczką z powiatu Kołobrzeskiego okazała się Iwona Wieluńska zajmując 20 miejsce w klasyfikacji.  Ostatnim akcentem turnieju było losowanie spośród wszystkich uczestników atrakcyjnej nagrody — weekendowego pobytu w pensjonacie „Marino” dla dwóch osób. Los okazał się szczęśliwy dla Pawła Janasia z Piły. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Adam Janicki z Wrocławia. Ocenił go jako bardzo spokojny i bezproblemowy. Zawodnicy byli zdyscyplinowani i punktualni. Nie było sytuacji wymagających sędziowskiej interwencji. Organizatorami udanej imprezy było Miasto Kołobrzeg, Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima i Klub Scrabblowy START Kołobrzeg.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama