Few Clouds

13 czerwca 2024
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Dzik dla "Przeglądu Sportowego": Liczy się wynik końcowy

"Przegląd Sportowy" poświęcił cała stronę na wywiad z prezesem MKP Kotwica Kołobrzeg, Adamem Dzikiem. W sobotę o 14.15 biało niebiescy zmierzą się z beniaminkiem 2 ligi, Polonią Bytom. W ten sposób kołobrzeżanie zainaugurują kolejny sezon w 2 lidze, po nieudanej próbie awansu do 1 ligi, który uciekł sprzed nosa. Warto przypomnieć, że Kotwica Kołobrzeg prowadziła jako lider tabeli 2 ligi przez dużą część sezonu. Tak mówi o tym w wywiadzie Adam Dzik: "Wyniki pierwszych meczów, jak się okazuje, nie mają aż takiego znaczenia. Liczy się wynik końcowy. W tamtym sezonie awans przegraliśmy w dwóch ostatnich meczach".

Dzik mówi, że Kotwica nie poddała się i przystępuje do walki o 1 ligę w obecnym sezonie jeszcze bardziej zmotywowana, ale też doświadczona. "Mamy w sobie ducha sportowej rywalizacji. Począwszy ode mnie jako prezesa, mojej rodziny, dyrektora i osób, które są wokół nas, to praktycznie każdy w klubie ma lub miał jakiś czynny związek ze sportem. To ludzie, którzy wiedzą, że dobre wyniki w sporcie są połączone z dużym bólem i wysiłkiem. Czasami trzeba zamknąć oczy i iść do przodu, aby zrealizować kolejne cele. To są nie tylko nasze marzenia, ale wszystkich osób, które sympatyzują z Kotwicą. Marzyciele, to ludzie, którzy się nie poddają" - mówi Dzik w "Przeglądzie Sportowym". Opisuje także plany przebudowy stadionu i dostosowania go do wymogów 1 ligi.