21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Zawodnicy Morote z medalami

Fantastyczne wieści z miasta Porec w Chorwacji, w którym odbywa się najważniejsza impreza karate dla młodych zawodników KARATE1 YOUTH LEAGUE and WKF YOUTH and PARA CUP. W zawodach bierze udział prawie 2500 najlepszych karateków z całego świata.

Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Przemysława Spadło zdobywając dwa brązowe medale, póki co jedyne dla Polski. Maksym Piłat jednym punktem przegrał z późniejszym zwycięzcą z Belgii i musiał się zadowolić trzecim miejscem w kategorii kumite chłopców u12 -30kg.

Klaudia Grząkowska startująca w kumite dziewcząt u12 -35kg w walce o brąz nie dała szansy rywalce z Chorwacji wygrywając 7-1.
Wcześniej młodzi zawodnicy brali udział w trzydniowym campie, na którym treningi prowadzili medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata: Douglas Brose z Brazylii, Stanislav Horuna z Ukrainy oraz bracia Andelo i Ivan Kvesic z Chorwacji.

To jeszcze nie koniec emocji, gdyż dziś będzie walczyć Julia Nykolin w kategorii kumite kobiet u21+68kg a w sobotę Wiktor Wojarski w kategorii kumite kadetów +70kg!