Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dzieciaki z całej Polski zagrały w Kołobrzegu [foto]

W miniony weekend na stadionie w Kołobrzegu odbył się wielki finał 7 ogólnopolskiego turnieju dla dzieci z małych miejscowości i wsi BASF PROCAM CUP 2023. Podczas ceremonii wręczenia nagród zorganizowano także koncert LIBERA. Zmaganiom przyglądali się przedstawiciele Kotwicy Kołobrzeg, a kilku zawodników znalazło się w kajetach trenera Kotwicy Macieja Bartoszka i koordynatora grup młodzieżowych Mirosława Czuryło. Zwycięzcami zmagań zostali reprezentanci podkarpackiego TEAM PRZECŁAW.

To była niedziela pełna sportowych emocji w Kołobrzegu. Poziom wielkiego finału stał na niezwykle wysokim poziomie. Warto podkreślić, że do walki o miano zwycięzców tegorocznej edycji turnieju BASF PROCAM CUP stanęło 8 zespołów z całej Polski. – Drużyny przyjechały do Kołobrzegu dzień przed wielkim finałem. Zależało nam, by uczestniczki i uczestnicy turnieju poczuli się niczym profesjonalne drużyny piłkarskie. Dodatkowym, ważnym aspektem wyboru Kołobrzegu na miejsce rozgrywania finału był piękny obiekt sportowy, ale także położenie geograficzne. W sobotę drużyny odpoczywały nad Morzem Bałtyckim, by w niedzielę zmierzyć się z zespołami z całej Polski – powiedział Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży w firmie BASF Polska, pomysłodawca wydarzenia.

Uczestnicy zmagań podzieleni zostali na dwie grupy. W grupie A zagrały: Santana Wielki Klincz, Akademia Footbolisty Głusk, OKS R-Football Goleniów oraz Polonia Środa Śląska. W grupie B natomiast rywalizowały: Jantar Ustka, Team Przecław, Sława Sławno oraz UKS Hattrick Głuchołazy.

W fazie grupowej zarysowała się niewielka przewaga drużyn z Głuska i Środy Śląskiej (Grupa A) oraz Przecława i Głuchołaz (Grupa B). Co warto podkreślić, drużyny te zmierzyły się ze sobą w bezpośrednich starciach w ostatniej fazie rundy grupowej. Akademia Footbolisty Głusk pokonała Polonię Środę Śląską 4:0, natomiast Team Przecław przegrał z UKS Hattrick Głuchołazy 1:3. Jak się później okazało, te same drużyny spotkały się w meczach o 3 miejsce i o zwycięstwo w turnieju. O ile w meczu o trzecie miejsce po raz kolejny lepsi od Polonii Środy Śląskiej okazali się przedstawiciele drużyny z Głuska (2:0), tak w przypadku wielkiego finału Team Przecław zrewanżował się drużynie UKS Hattrick Głuchołazy za porażkę w fazie grupowej, pokonując rywali 3:0, wygrywając tym samym wyjazd na mecz Polska – Wyspy Owcze, który odbędzie się we wrześniu tego roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Historia zatacza koło. Pierwszą edycję naszego wydarzenia wygrali Giganci z Radymna. Tym razem drużyna Team Przecław. To pokazuje, jak silnym ośrodkiem piłki nożnej młodzieżowej jest region podkarpacki, biorąc pod uwagę, że ekipy z tego województwa wygrały w naszym turnieju już 3 razy – komentował przebieg wielkiego finału Piotr Żmijewski, dyrektor handlowy firmy PROCAM Polska.

Kolejne miejsca, poza TOP 4, zajmowali kolejno: Sława Sławno, Santana Wielki Klincz, OKS R-Football Goleniów, Jantar Ustka.

Cieszę się, że tego rodzaju imprezy organizowane są w naszym kraju. Poziom dzisiejszych zmagań pokazuje, jak wielkie talenty spotkać można w klubach z mniejszych miejscowości, dlatego trzymam kciuki za dalszy rozwój wszystkich uczestników rywalizacji – powiedział Jakub Rzeźniczak, piłkarz Kotwicy Kołobrzeg, były reprezentant Polski i pięciokrotny Mistrz Polski, który przyglądał się rywalizacji w Kołobrzegu.

W ramach turnieju finałowego wręczone zostały także nagrody indywidualne, które otrzymali: Judyta Korsak (Jantar Ustka), Oliwia Szwed (OKS R-Football Goleniów), Filip Pałkowski (Santana Wielki Klincz), Leon Kaczmarek (Sława Sławno), Maciej Błaszkiewicz (Polonia Środa Śląska), Julian Sadowski (Akademia Footbolisty Głusk), Tymoteusz Mielicki (UKS Hattrcick Głuchołazy) i Adam Jemioło (Team Przecław). Jako najlepszego gracza turnieju finałowego, bez podziału na drużyny, został uznany Mateusz Serewiś ze Sławy Sławno.

Klasyfikacja końcowa VII edycji turnieju BASF PROCAM CUP:

Team Przecław
UKS Hattrick Głuchołazy
Akademia Footbolisty Głusk
Polonia Środa Śląska
Sława Sławno
Santana Wielki Klincz
OKS R-Football Goleniów
Jantar Ustka

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama