23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Olimpijski Weekend w Kołobrzegu za nami

Pierwsza edycja Olimpijskiego Weekendu w Kołobrzegu zakończona. Impreza była fantastyczna, kolorowa, słoneczna i wietrzna, ale skoro było morze, to musiał być i wiatr. Nie przeszkadzało to jednak tłumom plażowiczów, przede wszystkim tych najmłodszych, którzy w towarzystwie polskich medalistów olimpijskich na dwa dni zawładnęli kołobrzeską plażą Milenium! Dziękujemy za super zabawę!

O komfort uczestników, atrakcje i świetną zabawę zadbał Polski Komitet Olimpijski wraz z miastem Kołobrzeg i MOSiR-em Kołobrzeg, przy asyście sponsorów i partnerów PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej: PKN Orlen, Lotto, Polski Cukier, LUXMED i Kinder Joy of moving.

Wszystko zaczęło się w sobotę na piknikowej scenie, gdzie zebrali się nasi olimpijscy goście: Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka – mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 m oraz wicemistrzyni olimpijska w sztafecie kobiet 4×400 m z Tokio 2020), Agnieszka Kobus-Zawojska (wioślarstwo – brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro 2016 i wicemistrzyni olimpijska z Tokio 2020), Natalia Madaj (wioślarstwo – olimpijka z Londynu 2012, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro 2016), Luiza Złotkowska (łyżwiarstwo szybkie – wicemistrzyni olimpijska z Soczi 2014, brązowa medalistka olimpijska z Vancouver 2010, olimpijka z PyeongChang 2018), Katarzyna Niedźwiedzka (łyżwiarstwo szybkie – wicemistrzyni olimpijska z Soczi 2014, brązowa medalistka olimpijska z Vancouver 2010), Katarzyna Deberny (żeglarstwo – olimpijka z Pekinu 2008), Zygmunt Smalcerz (podnoszenie ciężarów – mistrz olimpijski z Monachium 1972, olimpijczyk z Montrealu 1976), Tomasz Kucharski (wioślarstwo – mistrz olimpijski z Sydney 2000 i z Aten 2004), Marian Tałaj (judo – brązowy medalista olimpijski z Montrealu 1976, olimpijczyk z Monachium 1972) i Jan Szymański (łyżwiarstwo szybkie – brązowy medalista olimpijski z Soczi 2014, olimpijczyk z PyeongChang 2018). Imprezę uroczyście otworzył Tomasz Chamera – wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, gości przywitała także pani Anna Mieczkowska – Prezydent Kołobrzegu.

To wyjątkowe wydarzenie zawitało nad polskie morze po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że to początek wspaniałego cyklu spotkań polskich gwiazd sportu ze swoimi kibicami, bo każdy kto w weekend (10-11 czerwca) odwiedził plażę Milenium opuszczał ją z wielkim uśmiechem na twarzy.

Nad polskie morze zawitała także sztafeta rowerowa Tokio – Paryż, która rozpoczęła się podczas warszawskiego Pikniku Olimpijskiego. Kołobrzeg też stanął na wysokości zadania i jesteśmy coraz bliżej stolicy Francji. Mamy tam dotrzeć za rok, a do pokonania jeszcze kilka ładnych tysięcy kilometrów.

Działo się wiele zarówno w sobotę jak i w niedzielę. A drugi dzień rozpoczęła sztafeta Ognia Pokoju, który równo za 10 dni zapłonie na stadionie Wisły Kraków podczas ceremonii otwarcia III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Ogień niesiony przez polskich medalistów olimpijskich w towarzystwie dzieci z kołobrzeskich klubów sportowych, na teren pikniku dotarł w rękach Natalii Madaj, która zapaliła znicz.

I tak ruszył drugi dzień Olimpijskiego Weekendu w Kołobrzegu, który – podobnie jak sobota – obfitował w wiele atrakcji i niemożliwych do zliczenia konkursów. Odbyła się pogawędka z olimpijczykami, którzy opowiadali zgromadzonym swoje sportowe przygody, a na zakończenie imprezy byli asystentami wszystkich uczestników olimpijskiego toru przeszkód, w którym wystartowała masa dzieciaków, ale także i dorośli. Rywalizacja na wysokim poziomie została nagrodzona przez organizatorów. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy, a wspólne zdjęcie z polskimi medalistami olimpijskimi było ostatnim akcentem Olimpijskiego Weekendu w Kołobrzegu.

info PKOL - Fot.: Tomasz Piechal, Szymon Sikora