Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kotwica mogła mieć awans, ale skomplikowała sobie sytuację

Zwycięstwo w meczu wyjazdowym z KKS 1925 Kalisz dawałoby Kotwicy Kołobrzeg już dziś bezpośredni awans do I ligi. Wystarczyło zdobyć 3 punkty. I było do tego bardzo blisko, a przynajmniej do pewnego czasu. Do 27 minuty spotkanie przebiegało dosyć niemrawo. Jednak od ego momentu, zaczęły się ataki na bramkę gości. Kotwica odpowiedziała bardzo mocno i w 33 minucie bramkę dla biało niebieskich zdobył Jakub Szarpak. Takiego otwarcia tego spotkania potrzebowała drużyna z Kołobrzegu. Niestety, gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko i stanowczo. Już w 35 minucie Kasjan Lipkowski wyrównał i wszystko wróciło do normy. KKS 1925 Kalisz walczy bowiem o powrót do strefy baraży i pozostanie w grze do awansu w I lidze. Od zwycięstwa w tym meczu zależało dla tej drużyny bardzo wiele.

Druga połowa była na początku nawet wyrównana, ale gospodarze coraz bardziej dawali o sobie znać na boisku. Nie pomogła podwójna zmiana w drużynie Kotwicy. Nawet tradycyjna, świetna postawa Oskara Pogorzelca, to było za mało. W 66 minucie na 2:1 podwyższył Mateusz Gawlik. Kotwica chciała odpowiedzieć dość szybko na tego gola, ale to się nie udało, nawet wyszło gorzej, bo po zamieszaniu w naszym polu karnym gola na 3:1 zdobył  Kasjan Lipkowski. Kotwicy trudno było podnieść się po tej stracie bramki. W 77 minucie na 4:1 mógł zmienić wynik tego meczu KKS 1925 Kalisz, ale zabrakło szczęścia. Za to dużo szczęścia mieli goście w 81 minucie, bo tu również mogła być bramka dla gospodarzy, ale zabrakło szczęścia drużynie gospodarzy, która swojej szansy szukała do samego końca, jak w 83 minucie Kasjan Lipkowski. W 85 minucie szansę na 2 bramkę miała Kotwica, ale tu zabrakło wykończenia akcji. Za to w 93 minucie KKS 1925 Kalisz zdobyła to, czego nie udało jej się przez kilkanaście minut: Mateusz Wysokiński zdobył 4 bramkę dla drużyny gospodarzy. Kotwica była bezradna.

Dzięki wynikowi 4:1, KKS 1925 Kalisz awansował na 6 miejsce w tabeli, utrzymując się w strefie barażowej 2 ligi i wygryzając stamtąd Wisłę Puławy. Kotwica Kołobrzeg pozostaje na 2 pozycji w tabeli z 58 punktami. Dziś kończymy bez historycznego awansu do 1 ligi. Za tydzień, czeka nas mecz w Kołobrzegu, z drużyną ze środka tabeli - Pogonią Siedlce. W rundzie jesiennej z tą drużyną zaliczyliśmy bezbramkowy remis 0:0.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama