Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024    
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Worek medali karateków z klubu Morote

600 zawodników reprezentujących 59 klubów z 6 krajów wystartowało na międzynarodowym turnieju ENERGA Grand Prix Tczew Karate WKF. Rewelacyjnie spisali się zawodnicy klubu sportowego Morote, którzy wywalczyli 6 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych medali, dzięki czemu klub z Głowaczewa zajął 5 miejsce w klasyfikacji medalowej. Biorąc pod uwagę to, że w zawodach wzięło udział jedynie 9 podopiecznych trenera Przemysława Spadło, do tego startujących tylko w konkurencji kumite, jest to wyczyn godny podziwu. W doskonałej formie jest Wiktor Wojarski, zdobywca złotego medalu w kumite indywidualnym juniorów młodszych +70kg. Reprezentant Polski w swojej starszej kategorii, czyli w juniorach -76kg, minimalnie przegrał półfinał przez wskazanie sędziowskie, co dało mu ostatecznie brązowy medal. Wiktor ostatnio pracuje na treningach z bardzo dużym zaangażowaniem, dzięki czemu jego umiejętności poszły mocno w górę. Złoty medal wywalczyła także Julia Nykolin, pokonując przeciwniczki w kumite indywidualnym kobiet u21 +68kg.

Uczennica zespołu Szkół im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, dzięki sumiennie przepracowanym treningom z każdym tygodniem staje się coraz lepszą zawodniczką. Mimo gorszego dnia nie zawiodła Klaudia Grząkowska, która po heroicznych walkach zdobyła dwa złote medale. Mieszkanka Głowaczewa, robi ogromne postępy i wszyscy w klubie wiążą z nią duże nadzieje. Wciąż niepokonana pozostaje drużyna chłopców u10. To już 4 złoty medal pod rząd ekipy w składzie: Wiktor Klim, Mikołaj Szymanek, Przemek Spadło. Chłopcy w drodze po medal zwyciężyli miedzy innymi jeden z najlepszych klubów na świecie, czyli Union Lwów. To nie był koniec ich sukcesów gdyż w kumite indywidualnym Mikołaj zdobył złoty i brązowy medal, Przemek srebrny i brązowy a Wiktor dwa brązowe medale. Przemek jest uczniem SP nr 7 a Wiktor SP nr 6 w Kołobrzegu. Kolejne medale do kolekcji wywalczył Maksym Piłat, zdobywając srebrny medal w kumite chłopców u12 -30kg, oraz brązowy medal w kumite chłopców u14 -35kg. Maksym jest uczniem Sp nr 7 w Kołobrzegu. Srebrny medal zdobyła harmonijnie się rozwijającą Lenka Szymanek, która w finale przegrała z klubową koleżanką Klaudią. O krok od medalu w kumite młodziczek +52kg była Anastasia Matsiuk, przegrawszy walkę o brązowy medal przez wskazanie sędziowskie. Jest to doskonały rezultat początkującej zawodniczki, która do talentu dokłada ciężką pracę na treningach. Bez medalu wraca Waleria Jakubowska, która przeniosła się do klubu w Głowaczewie, by wejść na wyższy poziom w karate. Młoda zawodniczka bardzo profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków, więc medale wydają się tylko kwestią czasu.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama