Broken Clouds

25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Kotwica z licencją na grę w I lidze, ale część meczy w Szczecinie...

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała Kotwicy Kołobrzeg licencję na grę w I lidze w sezonie 2023/2024. Klub otrzymał też nadzór infrastrukturalny oraz finansowy. Po ostatniej wygranej w meczu z Górnikiem Polkowice, biało niebiescy awansowali w tabeli II ligi na 2 miejsce w tabeli. Pewniakiem do awansu jest Polonia Warszawa, która z 61 punktami de facto raczej nie ma już zagrożenia, ewentualnie poza kołobrzeską drużyną, zajmująca kolejną pozycję z 57 punktami. Do rozegrania są jeszcze tylko trzy spotkania. Kotwica powinna wszystkie te mecze wygrać, jeśli nie chce komplikować swojej sytuacji. Kolejny w tabeli jest Stomil Olsztyn, który uzyskał do tej pory 54 punkty. 4 miejsce zajmuje Znicz Pruszków z 52 punktami. Wszystkie te drużyny otrzymały licencję i to one zawalczą o awans, bo piłka nadal jest w grze.

W przypadku Kotwicy Kołobrzeg, jeśli nasza drużyna awansuje do I ligi, ze względu na brak podgrzewanej murawy na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu, w okresie od 15 listopada 2023 do 31 marca 2024 roku swoje mecze w roli gospodarza będzie rozgrywać na stadionie zastępczym w Szczecinie.