Few Clouds

21 maja 2024
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Nasze siatkarki zajęły I miejsce w turnieju półfinałowym o II Ligę

Fantastyczny sezon w wykonaniu Naszych "Sreberek" trwa dalej. W miniony czwartek udały się do Bydgoszczy na kolejny etap rozgrywek jakim był trzydniowy Półfinałowy Turniej Barażowy o wejście do II Ligi Kobiet. Na tym szczeblu rozgrywek według wcześniej ustalonego klucza przez PZPS spotykają się już tylko Mistrzowie i Wicemistrzowie Województw. Przeciwniczkami zawodniczek UKS OPP Powiat Kołobrzeski były:

KU AZS WSG Bydgoszcz - gospodarz i Mistrz Województwa Kujawsko Pomorskiego
SPS Box-Pro Volley Piła - Mistrz Województwa Wielkopolskiego
TSS Gdańsk - Wicemistrz Województwa Pomorskiego

Pierwszego dnia zespół kołobrzeski zmierzył się z gospodyniami Turnieju i po prawie trzygodzinnej walce uległ bydgoskiemu zespołowi w stosunku 2-3, 13-15 w tiebreaku. Drugi dzień to rywalizacja z zespołem z Piły i zwycięstwo zawodniczek UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3-1. Dobra gra Pilanek pozwoliła im urwać drugiego seta w stosunku 26-24. Przed ostatnim dniem zmagań było wiadomo, że w grze o awans pozostały trzy zespoły, a o końcowym wyniku będzie decydował każdy set. Kołobrzeżanki w bezpośrednim pojedynku zmierzyły się z zespołem z Gdańska który jako jedyny odniósł dwa zwycięstwa w Turnieju. Gdańszczankom potrzebny był jeden set do awansu, kołobrzeżanki natomiast nie mogły pozwolić sobie na porażkę. I tak po najlepszym spotkaniu w wykonaniu zespołu z Kołobrzegu zwyciężamy w stosunku 3-0 i osiągamy gigantyczny sukces jakim jest zwycięstwo w Półfinałowym Turnieju Barażowym o II Ligę. Tym samym podopieczne Krzysztofa Ośliślok otrzymały prawo organizacji Turnieju Finałowego o wejście do II Ligi Kobiet na własnym parkiecie.

Końcowa kolejność:

1. UKS OPP Powiat Kołobrzeski
2. TSS Gdańsk
3. KU AZS WSG Bydgoszcz
4. SPS Box-Pro Volley Piła

Zespół kołobrzeski :
Maria Wnukowska - kapitan, Izabela Zug, Klaudia Tatol, Karolina Szczerba, Wiktoria Piotrowska, Magdalena Kwiatkowska ( WIOSNA ), Małgorzata Kaczorowska, Anna Bodys, Klaudia Telus, Klaudia Kudłaczewska, Aleksandra Gajdziel, Nikola Sandrzyk, Joanna Susik, Alicja Stodolnik, Nikola Kułaga
Trener - Krzysztof Ośliślok

GRATULACJE !!!

Już teraz serdecznie zapraszamy za dwa tygodnie 28-30.04.2023 r na halę sportową przy OPP aby wspomóc w walce o II Ligę  "Jedyny Seniorski Kobiecy Zespół Drużynowy w Kołobrzegu".
Szczegóły już wkrótce.