Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Klub Morote przywiózł 18 medali z międzynarodowych zawodów

10 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe medale zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Morote na międzynarodowych zawodach Pomerania Cup 2023. Zawody które odbyły się 15 kwietnia w Rumii, zgromadziły prawie 300 zawodników z Polski i Ukrainy. Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Przemysława Spadło, wygrywając klasyfikację medalową jedenastoma zawodnikami, startującymi jedynie w kumite.

Doskonale spisał się Wiktor Wojarski, który zwyciężył w kumite kadetów +70kg i w kumite juniorów -76kg. Zawodnik reprezentacji Polski pod koniec kwietnia będzie startował na prestiżowych zawodach w La Coruna i ten turniej był jednym z ostatnich sprawdzianów przed wylotem do Hiszpanii. Dwa złote medale: w kumite chłopców u12 -30kg oraz w kumite chłopców u14 -40kg zdobył Maksym Piłat, który do swojej bogatej kolekcji dorzucił kolejne trofea. Maksym jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 7 w Kołobrzegu.

Również dwa złote medale wywalczyła Klaudia Grząkowska, która ma znakomitą passę. Utalentowana zawodniczka z Głowaczewa zwyciężyła w kumite dziewcząt u12-35kg, oraz w kumite dziewcząt u12 open. Na najwyższym podium stanęła także Anastazja Matsyuk, wygrywając kategorię kumite kadetek -61kg. Nastia codziennie ciężko pracuje na każdym treningu i efekty przyszły bardzo szybko. Przełamał się w końcu Tymon Lorbiecki, zdobywca złotego medalu w kumite młodzików +55kg. Tymek jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu.

Dwa złota, jedno srebro i jeden brąz to bilans medalowy rodzeństwa Szymanków ze Starego Borku. Lenka zwycięzyła w kumite dziewcząt u12 -40 kg, oraz zdobyła brąz w kumite dziewcząt u12 open. Mikołaj wygrał kumite chłopców u10 -30 kg białe/żółte pasy, oraz zdobył srebro w kumite chłopców u10-30kg. Srebrny medal w kumite juniorek +66kg wywalczyła Yulia Nykolin, która w systemie każdy z każdym nie przegrała walki, od zwycięstwa dzielił ją tylko jeden mały punkt. Yulia cały czas się rozwija i wierzymy, że niedługo będzie błyszczała w Europie.

Dwa srebrne medale, w kumite chłopców u10-35kg i kumite chlopców białe/żólte pasy +30kg zdobył Wiktor Klim, uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu, który oba finały przegrał jedynie przez wskazanie sędziów(w obu było 0-0)

Stawkę uzupełniają dwa brązowe medale wywalczone przez Przemysława Spadło w kumite chłopców u10-30kg oraz w kumite chłopców u10 - 30kg białe/żółte pasy. Przemek jest uczniem Szkoły podstawowej nr 7 w Kołobrzegu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama