Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Młoda Kotwica przed Wartą, Legią i Arką

W miniony weekend dziesięcioletni podopieczni Macieja Wachowskiego z MKP Kotwicy Kołobrzeg wzięli udział w prestiżowym turnieju Licheń Winter Cup U10. Gdy jeszcze kilka miesięcy temu pojawiali się na takich ogólnopolskich zmaganiach, budzili zdziwienie, że mały Kołobrzeg staje do rywalizacji z najlepszymi klubami w Polsce. Gdy dziś przyjeżdżają na zawody, wszyscy wiedzą, że będą walczyć o najwyższe podium. Tak było i tym razem. 20 zespołów, 120 meczów, 250 minut rozegrano łącznie na U-10 Licheń Winter Cup. Do upragnionego pierwszego miejsca kołobrzeżanom zabrakło tak niewiele. I choć z wygranym turnieju - Polonią Środą Wielkopolską zremisowali, to ostatecznie zajęli drugie miejsce, wyprzedzając takie akademie, jak: Warta Poznań, FC Wrocław Academy, Skra Częstochowa, Chemik Bydgoszcz, Jaguar Gdańsk, Legia Warszawa SS, Arka Gdynia, AP Reissa Poznań, AP Reissa Jarocin czy AKS SMS Łódź.

Dodatkowo do najlepszej szóstki turnieju wybrano zawodnika MKP Kotwica Kołobrzeg - Maksymiliana Wachowskiego.

- To był naprawdę długi turniejowy weekend, w którym sprawy tradycyjnie rozstrzygnęły się praktycznie w ostatnim meczu. Powoli staje się to już naszą tradycją. Blisko 250 minut gry było dla niektórych zespołów wyczerpującą dawką. Oprócz Polonistów bardzo dobrze (jak zwykle) radziła sobie Kotwica Kołobrzeg, a także FC WROCŁAW Academy oraz Akademia Warty Poznań. - na swoim profilu facebookowym napisał organizator turnieju.

Co warte podkreślenia młodzi piłkarze pojechali do Lichenia dwoma zespołami. Dla drugiej drużyny były to początki piłkarskich zmagań na takim poziomie i dostarczyły wiele emocji oraz doświadczeń.

Składy:
Srebrna MKP Kotwica Kołobrzeg A:
Figurski Sebastian, Gawęda Aleksander, Marczyk Kacper, Ochnio Mariusz, Przyjemski Antoni, Remplewicz Bruno, Smagieł Juliusz, Wachowski Maksymilian, Wieczorek Mikołaj.

MKP Kotwica Kołobrzeg B:
Bereżański Mikołaj, Borowik Sebastian, Ciawłowski Paweł, Kmieć Antoni, Kuczyński Leon, Margas Igor, Stasierowski Wiktor, Wolniewicz Wiktor, Wysmułek Adam, Zahorski Filip.

Trener Maciej Wachowski

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama