Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mistrzowie województwa w siatkówce

Kadeci UKS OPP Powiat Kołobrzeski w miniony weekend zostali mistrzami województwa zachodniopomorskiego w kategorii kadet w sezonie 2022/2023 oraz awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Polski gdzie będą rozstawieni z racji zdobytego tytułu.

To był bardzo intensywny weekend w goleniowskiej hali dla podopiecznych Dariusza Cholki oraz Krzysztofa Ośliślok gdzie w ciągu trwającego trzy dni Turnieju Finałowego rozegrali trzy bardzo dobre spotkania z wymagającymi przeciwnikami. Już zeszłotygodniowe przetarcie w kategorii junior zwiastowało dobry wynik kołobrzeskich siatkarzy. Ciężka praca i zaangażowanie przez cały sezon zaowocowało zdobyciem drugiego medalu, tym razem tego najcenniejszego "złotego".

Pierwszy mecz Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii kadet kołobrzeska drużyna rozegrała z Siatkarskim Towarzystwem Sportowym Kospel SP 18 Koszalin. Mecz ten został nazwany przez organizatorów jako "prawdziwy siatkarski dreszczowiec ", który trwał prawie trzy godziny i zakończył się wygraną zespołu UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3:2 (21:25, 25:11, 23:25, 26:24, 15:9), a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Aleksander Błaszczyk - rozgrywający zespołu z Kołobrzegu.

W sobotę, drugiego dnia turnieju, kołobrzeżanie stoczyli wyrównane spotkanie zakończone zwycięstwem z zespołem UKS Błyskawica Slalpro Szczecin 3:0 (25:23, 25:13, 25:23), a MVP spotkania został wybrany kapitan kołobrzeskiej drużyny Przemysław Adasiak.

Dzień trzeci finału to pojedynek przy ogromnej ilości kibiców, trąbek i bębnów z zespołem gospodarzy Stowarzyszenie Goleniowskiej Siatkówki, w którym odnieśliśmy rzekonywujące zwycięstwo 3:0  (25:20, 25:17, 25:15) i zostaliśmy mistrzami województwa zachodniopomorskiego w kategorii kadet. Najlepszym zawodnikiem spotkania zostaje kołobrzeski przyjmujący Szymon Wojtowicz.

Kołobrzeżanie jako jedyni zwyciężyli w trzech spotkaniach, a o dalszej kolejności decydował stosunek setów, gdyż każdy z zespołów odniósł po jednym zwycięstwie.

Końcowa kolejność :
1. UKS OPP Powiat Kołobrzeski
2. Siatkarskie Towarzystwo Sportowe Kospel SP 18 Koszalin
3. Stowarzyszenie Goleniowskiej Siatkówki
4. UKS Błyskawica Stalpro Szczecin

Najlepszym zawodnikiem drużyny kołobrzeskiej został Szymon Kobyliński, a MVP całego Turnieju otrzymał Przemysław Adasiak.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama