28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Kolejny medal UKS OPP oraz Ćwierćfinał Mistrzostw Polski

W dniach 03.02.23 r. - 05.02.23 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu odbył się Finał Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów w Piłce Siatkowej zorganizowany przez UKS OPP Powiat Kołobrzeski oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej.
W zawodach wzięły udział cztery drużyny najlepsze drużyny sezonu zasadniczego:
1. UKS SMS POLICE
2. UKS BŁYSKAWICA STALPRO SZCZECIN
3. UKS BRONEK KOSZALIN
4. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI

Podopieczni Krzysztofa Ośliślok oraz Dariusza Cholki byli najmłodszym zespołem w całej stawce, a w sezonie zasadniczym nie zdołali nawet urwać seta pozostałym uczestnikom Finału. Wszystko miało się zmienić na Turnieju w Kołobrzegu który miał być pierwszym ważnym sprawdzianem w nadchodzącym miesiącu i nikt nie przypuszczał, że spiszą się tak znakomicie.

Pierwszego dnia zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski ulegli po bardzo dobrym spotkaniu UKS Błyskawica Stalpro Szczecin 3:1 i byli blisko odniesienia pierwszego zwycięstwa. Drugiego dnia zagrali jeszcze lepsze spotkanie z drużyną UKS Bronek Koszalin i zwyciężyli bez straty seta 3:0. Niedzielny ostatni mecz po zaciętej walce z głównym faworytem do zwycięstwa UKS SMS przegrali 3-0 ale bezapelacyjnie było to najlepsze spotkanie Turnieju.
Brawa dla wszystkich drużyn za wspaniałe widowisko i dla kibiców za ogromne wsparcie.

Klasyfikacja końcowa:
1 SMS Police
2 UKS Błyskawica Stalpro Szczecin
3 UKS OPP Powiat Kołobrzeski
4 UKS Bronek Koszalin
MVP TURNIEJU:
Kamil Chmielewski - UKS OPP Powiat Kołobrzeski
Matvi Dimitienko - SMS Police

Najlepsi zawodnicy zespołów:
SMS Police - Eryk Winkler i Ignacy Derejczyk
UKS Błyskawica Stalpro Szczecin - Michał Olegario i Iwo Bąkowski
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - Przemysław Adasiak i Marcel Kuczera
UKS Bronek Koszalin - Kamil Świątkowski i Franciszek Kluczyński
Skład drużyny UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI -Junior:
Szymon Wojtowicz, Przemek Adasiak, Mateusz Romaniuk, Dawid Korczyk, Kuba Gryń , Kamil Chmielewski, Olivier Krut, Stanislav Onufreychuk, Tymofiy Onufreychuk, Jakub Korczyk, Paweł Woźniak, Aleksander Błaszczyk, Marcel Kuczera i Mateusz Komers
Trenerzy:
Krzysztof Ośliślok i Dariusz Cholka

Wszyscy medaliści awansowali do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski które zostaną rozegrane za dwa tygodnie.

Kadeci natomiast najbliższy weekend spędzą w Goleniowie, gdzie powalczą o medale w Finale Województwa Zachodniopomorskiego Kadetów.