Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zawodnik klubu Morote na Mistrzostwach Europy w Karate

W dniach 3-5 lutego w Cypryjskim mieście Larnaca odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate kadetów, juniorów i młodzieżowców. W zawodach wzięło prawie 1200 zawodników z 48 państw.

Każdy kraj mógł wystawić jednego zawodnika w danej kategorii. Zawodnik Klubu Sportowego Morote reprezentował Polskę w kategorii kumite kadetów -70kg. Podopieczny trenera Przemysława Spadło w pierwszej rundzie wygrał z reprezentantem Macedoni, niestety w drugiej musiał uznać wyższość rywala ze Słowacji, który później zdobył brązowy medal. Szkoda straconej szansy, lecz się nie poddajemy i za dwa tygodnie na międzynarodowych zawodach w Bratysławie spróbujemy się zrewanżować. Mimo odpadnięcia w drugiej rundzie, start Wiktora w tak prestiżowej imprezie jest dużym sukcesem. Obecnie zawodnik z Głowaczewa dominuje w kraju w kategorii kadet -70kg. Wcześniej, jako młodzik, Wiktor należał do ścisłej światowej czołówki. Czekamy teraz na potwierdzenie wielkiego talentu na międzynarodowej arenie w starszej kategorii wiekowej. Organizator mistrzostw World Karate Federation, jest największą organizacją karatę skupiającą najlepsze kluby i najlepszych zawodników świata. Zdobycie medalu na imprezie pod egidą WKF jest bardzo trudne i wymaga wiele lat wyczynowego treningu, choć i to niczego nie gwarantuje. Dla Polski jedyny medal na tych mistrzostwach zdobył Dominik Dziuda z klubu Olimp Łódź, który był drugi w kumite juniorów -61kg.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama