Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ogromny sukces kołobrzeskich siatkarek

W dniach 28-29 stycznia 2023 r. w Policach odbył się Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii „Juniorka” w sezonie 2022/2023. Po sezonie zasadniczym do ścisłego Finału awansowały cztery najlepsze zespoły:
1. UKS SMS Police
2. UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin
3. GTS Plas Gryfice
4. UKS OPP Powiat Kołobrzeski

Podczas pierwszego dnia Turnieju Finałowego odbyły się dwa spotkania półfinałowe w których pierwszy zespół sezonu zasadniczego
( UKS SMS Police ) zmierzył się z czwartym zespołem ( UKS OPP Powiat Kołobrzeski ), natomiast drugi zespół ( UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin ) spotkał się z trzecim zespołem ( GTS Plas Gryfice ). Spotkania półfinałowe nie przyniosły niespodzianek i dwa najwyżej rozstawione zespoły po rundzie zasadniczej awansowały do Finału zwyciężając w swoich spotkaniach stosunkiem 3-0.
W niedzielę na parkiecie w Policach odbyły się dwa decydujące spotkania po których poznaliśmy tegorocznych medalistów w kategorii Juniorka. Pierwszy mecz tego dnia pomiędzy GTS Plas Gryfice oraz Naszym zespołem był najważniejszym spotkaniem dla kołobrzeskich zawodniczek w całym sezonie i miał zdecydować o tym który zespół zdobędzie brązowe medale i awansuje do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Kołobrzeżanki nie będące faworytkami spotkania spisały się świetnie i zwyciężając w stosunku 3-0 zdobyły brązowe medale i awansowały do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Mistrzostwo Województwa zdobyły zawodniczki z Polic, zwyciężając 3-0 z zespołem ze Szczecina. Całą trójka medalistów awansowała do dalszych rozgrywek ogólnopolskich.

Skład (od lewej od dołu ): Klaudia Tatol (kapitan), Wiktoria Piotrowska, Olimpia Kosek, Kinga Hermanowicz, Aleksandra Ostaszewska, Zuzanna Ginter, Justyna Klimorowska, Martyna Fijałkowska, Aleksandra Ostrysz, Marta Bednarkiewicz, Oliwia Łupkowska, Amelia Grefling.
Najlepszą kołobrzeską zawodniczką Finałów została Olimpia Kosek.

Zawodniczki nieobecne na zdjęciu, które nie mogły jechać na finał wojewódzki z powodów zdrowotnych, a również przyczyniły się do zdobycia III m-ca, to: Blanka Matyjach, Magdalena Indycka, Oliwia Oleksy, Anna Sroka, Marianna Wagner, Amelia Dąbrowska.
Trenerzy: Krzysztof Ośliślok, Piotr Bogdanowicz

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama