Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Kotwica lepsza od Śląska i Lecha!

Młodzi piłkarze MKP Kotwicy Kołobrzeg z rocznika 2013, wygrali ogólnopolski turniej piłki nożnej Rewalandia 2022. W pokonanym polu pozostawili dziesięciolatków ze Śląska Wrocław i Lecha Poznań.

W miniony weekend odbyła się 21. edycja ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Rewalandia 2022, na który zjechały zespoły z całej Polski. Turniej przez trzy dni odbywał się na boisku ze sztuczną trawą rozłożoną w hali widowiskowo-sportowej w Rewalu. Wśród przybyłych drużyn pojawiły się te z największych akademii m.in.: Lech Poznań, Warta Poznań, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Jaguar Gdańsk i wiele innych. Łącznie w turnieju udział wzięło 16 zespołów. Drużyny zostały podzielone na grupy A i B, po 8 zespołów każda, rozgrywając mecze w systemie każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do Ligi Mistrzów. Drużyna MKP Kotwica Kołobrzeg, prowadzona przez trenera Macieja Wachowskiego, awansowała do Ligi Mistrzów, zajmując 2 miejsce w grupie. Po drodze młodzi kołobrzeżanie nie przegrali żadnego spotkania, remisując jedynie z zespołem z Obornik Wielkopolskich 3:3 i Lechem Poznań 2:2. W fazie finałowej młodzi kołobrzeżanie spotkali się z Lechem Poznań, Śląskiem Wrocław i Polonią Środą Wielkopolską. W najważniejszym meczu o 1 miejsce grali ze Śląskiem Wrocław, zwyciężając 3:2 i tym samym wygrywając cały turniej. Na zawodach przyznawano również nagrody indywidualne, a wśród nich za najlepszego bramkarza wybrano kołobrzeskiego golkipera Juliusza Smagiel. Bardzo dobrze na turnieju zaprezentował się również drugi bramkarz Sebastian Borowik, debiutujący w barwach MKP Kotwica Kołobrzeg.

Skład zwycięskiej drużyny:
Sebastian Borowik, Sebastian Figurski, Kacper Marczyk, Mariusz Ochnio, Kacper Piotrowski, Bruno Remplewicz, Juliusz Smagieł, Maksymilian Wachowski, Mikołaj Wieczorek.
Trener Maciej Wachowski