Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

XIV Turniej szachowy o Puchar Pana Cogito

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w sobotę 19 listopada2022r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu rozegrano XIV Ogólnopolski Turniej Szachowy o "Puchar Pana Cogito”, którego organizatorem był Gminy Klub Szachowy Solny.

Zawody były poświęcone pamięci jednemu z największych polskich poetów XX wieku – Zbigniewa Herberta. Celem turnieju szachowego, obok propagowania i popularyzacji szachów, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, jest też upamiętnienie twórczości Herberta. Właśnie ten poeta jest patronem turnieju, bo ma dla szachisty przesłanie, jest symbolem myślenia, rozwijania umysłu. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Ilona Grędas - Wójtowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

Postać patrona turnieju przybliżył wszystkim Pan Wojciech Czaplewski, a bardzo piękny wiersz "Pudełko zwane wyobraźnią” wyrecytowała Zofia Pryć, po czym 59 startujących rozpoczęło 9 rundowy turniej szachowy. Zawody zgromadziły na starcie wielu szachistów z międzynarodowymi tytułami, z którymi mieli okazję zagrać też początkujący zawodnicy w różnym wieku. Szachy są sportem dla wszystkich i tak najmłodszy zawodnik turnieju miał niespełna 7 lat a najstarszy ponad 80 !
Rywalizacja w tegorocznych zawodach była bardzo wyrówna. Pierwsze trzy osoby uzyskały po 7,5 punktu z 9 rund i o kolejności zadecydowała punktacja pomocnicza.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Mistrz Fide Wojciech Reza z klubu SzUKS Gostmat Gostynin, drugie miejsce przypadło Arcymistrzyni Julii Antolak z Solnego Grzybowo, a trzecie miejsce na podium zajęła Mistrzyni Międzynarodowa Aleksandra Lach z klubu UKS "21 Podlesie" Katowice. Kolejne miejsca zajęli: Franciszek Bochniak - Hetman Koszalin, Filip Cukrowski - UKS Rodło Opole, Mikołaj Gbiorczyk - Gryf Szczecin, Aleksander Kumala - MKSz Gryf Dębica, Kamil Plichta - UKS "21 Podlesie" Katowice, Miłosz Rogala - Solny Grzybowo, a pierwszą dziesiątkę zamknął Dymitr Zarzecki z Karlina.

W kategorii dziewcząt do lat 8 najlepsza była Antonina Koniszewska z Solnego Grzybowo, chłopców do lat 8 - Piotr Werema również z Solnego.

Do lat 14 najlepszą zawodniczką była Hanna Arabas - Solny Grzybowo a wśród chłopców Franciszek Bochniak - Hetman Koszalin

Najlepszą kobietą w turnieju była reprezentantka Solnego - Julia Antolak, a wśród seniorów powyżej 60 lat Pan Jerzy Walawicz.

Turniej tradycyjnie odbył się w bardzo sympatycznej atmosferze i przy niezmiennie dużej frekwencji. Nagrody w turnieju ufundowane zostały przez Miasto Kołobrzeg, Firmę Almako, oraz Klub Szachowy Solny.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama