Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

2 medale młodych karateków z Morote

W miniony weekend w Bielsku-Białej odbył się największy turniej karate olimpijskiego w tej części Europy - Polish Open WKF. Wzieło w nim udział blisko 1700 zawodników z 240 klubów, z 28 państw - w tym jeden klub z Gminy Kolobrzeg Morote Głowaczewo.

Wiktor Wojarski zdobył brązowy medal w niezwykle mocno obsadzonej kategorii kumite kadetów -70 kg. Był to najlepszy wynik polskiego zawodnika w tej kategorii, co daje dużą nadzieję na powołanie Wiktora do Kadry Narodowej na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Turcji. Drugi brązowy medal dla klubu zdobył Yahor Yunichyts, także w kumite kadetów -70kg.

Inni zawodnicy nie zdobyli medali, jednak liczył się także start i zdobyte doświadczenie. Roman Dawidowski pojedynek o brązowy medal przegrał przez wskazanie sędziowskie i zdobył wysokie, 5. miejsce. Niestety, Artem Sharuba został pokonany przez późniejszego zwycięzcę tej konkurencji, a Dima Kamornik został zdyskwalifikowany za zbyt mocne kopnięcie przeciwnika.

Klub Morote z Głowaczewa zdobywa coraz większą popularność w Polsce (a nawet za granicą). Ostatnio przeprowadziło się siedmiu zawodników z różnych stron Polski, by móc trenować w klubie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama