28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2024
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Olimpia przerywa passę Kotwicy Kołobrzeg

Kotwica Kołobrzeg gra dziś mecz wyjazdowy w Elblągu z tamtejszą Olimpią. Olimpia Elbląg zajmuje obecnie 8 miejsce w tabeli, a więc jest w jej środkowej części. Jak poradzą sobie biało-niebiescy?

1 połowa

10' - Obie drużny na razie się badają, mecz przebiega bez większych emocji

14' - rzut wolny dla gospodarzy po faulu zawodnika Kotwicy

15' - faul w ataku ofensywnym Olimpii, Kotwica zaczyna od bramki

16' - strzał na bramkę Olimpii, łatwo radzi sobie z tym Andrzej Witan

18' - rzut wolny dla Kotwicy

20' - faul na zawodniku Kotwicy i kolejny faul - ostro grają gospodarze

21' - kolejny rzut wolny dla gości po faulu na naszym zawodniku

22' - i żółta karta dla Dawida Danilczyka z Olimpii za kolejny faul na zawodniku gości

24' - akcja w kierunku bramki Kotwicy, ale obrońcy dobrze poradzili sobie z przechwytem piłki

25' - rzut wolny dla Olimpii po faulu Kotwicy, strzał na bramkę Olimpii, ale bez żadnego kłopotu radzi sobie z tym Andrzej Witan

26' - prosta akcja, nieskomplikowany specjalne strzał gości i Damian Kostkowki pechowo wybija piłkę, która trafia do bramki Oskara Pogorzelca

28' - szybka odpowiedź Kotwicy, ale piłka wyszła za linię końcową boiska

32' - akcja Kotwicy, ale spalony, za za dyskusję z sędzią Josip Soljic otrzymuje żółtą kartkę

34' - akcja Kotwicy, atak na bramkę Olimpii, ale jest spalony

36' - potężny strzał Jana Sienkiewicza, ale kapitalnie borni Oskar Pogorzelec

37' - faul na zawodniku Olimpii

38' - rzut wolny dla gości, świetny strzał na bramkę Olimpii, ale broni Andrzej Witan

41' - dobra akcja Kotwicy, ale zabrakło wykończenia, staramy się szukać jakiejś możliwości do działania, ale brakuje nieco szczęścia

42' - akcja Olimpii pod bramką Kotwicy, błąd w obronie i rzut rożny dla gospodarzy, ale niewykorzystany

45' - dobre wybicie z aut w kierunku bramki, ale znowu brakuje szczęścia, a sędzia kończy pierwszą połowę

Podsumowanie: Bardziej widoczna w pierwszej połowie była drużyna Olimpii, choć pod koniec pierwszej połowy częściej atakowała Kotwica, niestety, stracona bramka i to po pechowym uderzeniu zawodnika nieco podcięła nam skrzydła. Miejmy nadzieję, że po wyjściu z szatni będzie lepiej.

2 połowa

47' - Po akcji Kotwicy pod bramką Olimpii, szybkie podanie w kierunku bramki Kotwicy i Dawid Wojtyra zdobywa bramkę dla gospodarzy, mamy 2:0

54' - mocne uderzenie Arona Stasiaka, ale broni Oskar Pogorzelec, natychmiastowa odpowiedź Kotwicy, ale od bramki zaczyna Andrzej Witan

57' - żółta karta za faul na zawodniku gości dla Dawida Wojtyry

58' - nieporozumienie w ataku Kotwicy i strata piłki

59' - mocne uderzenie na bramkę Witana, ale ponad poprzeczką

60' - Kotwica walczy, wstrzeliwujemy się w bramkę gospodarzy

61' - zmiana w drużynie Olimpii, schodzi Wojtyra

64' - zmiany w drużynie Kotwicy, trener Płuska zmienia 3 zawodników: wchodzi Goncerz, Chromiński i Kaczmarek

66' - dwa groźne ataki Olimpii na bramkę Kotwicy, ale dobra postawa Oskara Pogorzelca

69' - strzał na bramkę Kotwicy, ale ponad poprzeczką

70' - zmiana w drużynie Kotwica, schodzi Danilczyk, za niego Famulak

71' - po rajdzie Goncerza rzut rożny dla Kotwicy, ale piłka wraca na środek boiska

72' - akcja Kotwicy w polu karnych gości, ale mamy spalony

77' - rzut wolny dla Kotwicy blisko pola karnego, ale wrzutka na nic się zdała

81' - fatalny błąd obrony Olimpii pod własną bramką, ale i tego nie potrafili wykorzystać biało-niebiescy

82' - świetna akcja Olimpii i tylko duża porcja szczęścia chroni nas przed utratą bramki, 3 zmiany w drużynie Olimpii

83' - dośrodkowanie Kaczmarka pod bramkę Olimpii, ale za mocne

84' - zmiana w drużynie Kotwicy, za Witasika wchodzi Cempa

86' - strzał obok bramki Kotwicy, rzut rożny dla Olimpii, ale to rozegranie gospodarzom nie wyszło

87' - rajd na bramkę Kotwicy, fauluje Kostkowski i dostaje żółtą kartkę

88' - rzut wolny dla Olimpii, ale strzał w mur Kotwicy

89' - rzut rożny dla Kotwicy, dobra akcja obrony gospodarzy

90' - strzał na bramkę Olimpii, ale broni Witan, sędzia przedłuża mecz o 5 minut

93' - skuteczna obrona Olimpii w doliczonym czasie gry

94' - faul na zawodniku Olimpii i rzut wolny dla gospodarzy

95' - sędzia kończy mecz, Olimpia wygrywa 2:0

Olimpia Elbląg 2:0 Kotwica Kołobrzeg

Podsumowanie: To było niezwykle słabe spotkanie Kotwicy Kołobrzeg. Od samego początku nie potrafiliśmy skupić się na grze. To był mecz, w którym mściły się proste błędy, gdy w ataku brakowało nam szczęścia. Pierwsza bramka samobójcza ewidentnie podcięła nam skrzydła, a gol dla Olimpii w 47 minucie przypieczętował 1 porażkę po 11 spotkaniach, w których lider 2 ligi nie przegrał ani jednego meczu. Olimpia nie była natomiast jakaś przebojowa, nie miała nie wiadomo jakich zagrań, po prostu wykorzystała błędy biało-niebieskich i miała więcej szczęścia. Nie pozostaje nic innego, jak wyciągnąć wnioski z tej porażki i gotować się do boju w kolejnych spotkaniach.