Light rain

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

VII Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Scrabble

W ostatni weekend 41 uczestników, w tej liczbie troje debiutantów, uczestniczyło w VII Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu w grze w scrabble.
Członkowie kołobrzeskiego klubu scrabblowego „Start”, Miasto Kołobrzeg, Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima oraz Fundacja Umysł im. Alfreda Buttsa zaprosili scrabblistów z całego kraju na dwudniowe zawody.
W końcowej klasyfikacji pierwsza trójka zawodników: Łukasz Tuszyński ze Szczecina, Dominik Urbacki z Pruszkowa oraz Alicja Grąbczewska ze Szczecina została nagrodzona pucharami, wysokimi nagrodami pieniężnymi oraz bardzo ładnymi gadżetami od miasta Kołobrzeg.
Obok rywalizacji o tytuł mistrzowski walczono o wygraną w konkursie na „kreatywną rybę”, którą okazał się być JONASZ Andrzeja Bednaruka z Gdańska.
O swoją nagrodę walczyli również debiutanci, a najlepszym okazał się Robert Schellner – nadzieja kołobrzeskich scrabbli. Warto odnotować również występ Sereny Podgórskiej także z Kołobrzegu, która przyszła pograć w planszówki a została na cały turniej dzielnie walcząc z dużo starszymi graczami.
Ponadto wszyscy mieli szansę na wyróżnienie za „skok tygrysa”. Nagrodę otrzymała Beata Kiżewska ze Świnoujścia, lecz taki sam skok wykonał Jacek Nowak ze Szczecina.
Ostatnim akcentem turnieju było losowanie spośród wszystkich uczestników atrakcyjnej nagrody — weekendowego pobytu w pensjonacie „Marino” dla dwóch osób. Los okazał się szczęśliwy dla Błażeja Ochockiego z Przeźmierowa.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Grzegorz Wiączkowski. Ocenił go jako bardzo spokojny i bezproblemowy. Zawodnicy byli zdyscyplinowani i punktualni. Nie było sytuacji wymagających sędziowskiej interwencji.

Organizatorami udanej imprezy było Miasto Kołobrzeg, Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima i Klub Scrabblowy START Kołobrzeg.
Organizatorzy dziękują darczyńcom dzięki którym turniej zyskał bogatą oprawę:

Brico Marche Kołobrzeg,
IMFilter Goleniów,
Delikatesy Centrum Podczele,
Pensjonat Marino Kołobrzeg,
AutoSeba Kołobrzeg,
Grafin Wałcz.

Klub scrabblowy Kołobrzeg Start zaprasza w czwartki do biblioteki przy ul. Frankowskiego 3. Zajęcia są bezpłatne, nie ma ograniczeń wiekowych.