Scattered Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2024    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2024    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Drużyna Solnego Grzybowo awansowała do I ligi szachowej

Z awansem do I ligi wróciła nasza drużyna szachowa z Jastrzębiej Góry, gdzie w dniach od 3 do 11 września 2022r. dzielnie walczyła w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski - II ligi.

Po ponad tygodniu zmagań, zajmując 4 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w szachach 2 liga 2022 ekipa Solnego wywalczyła awans do przyszłorocznej 1 ligi! Do tego nasz zawodnik Maciej Wącior zajął 2 miejsce na 4 szachownicy.

Na starcie zawodów stawiło się aż 46 drużyn i sztuka awansu do wyższej klasy rozgrywek nie była łatwa. Nasza drużyna występująca w tych zawodach pod nazwą GKS Polferries Solny Grzybowo wygrała cztery mecze pokonując: UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn, ASSz LIPNO STĘSZEW, KRAKOWSKI KLUB SZACHISTÓW 1893 oraz SEMPAI UKS "Hetman" Częstochowa. Cztery mecze naszej drużyny zakończyły się remisami z: Fastser UKS "Wda" Lipusz, UKS Ognisko Ciepłownia Rydułtowy, Klub Szachowy DWIE WIEŻE KRAKÓW II oraz WKS Kopernik Wrocław. Jeden raz tylko drużyna Solnego została w tych zawodach pokonana nieznacznie do 3,5 do 2,5 punktu przez zwycięzcę mistrzostw KS Gwiazda - Politechnika Bydgoska. Dorobek drużyny to 12 punktów meczowych i 4 lokata premiowana awansem do przyszłorocznych rozgrywek w Drużynowych Mistrzostwach Polski I ligi szachowej.

Jak już wspominaliśmy indywidualnie najlepiej dla drużyny punktował Maciej Wącior na czwartej szachownicy, który zdobył 7 punktów w 9 partiach. Nasz trener Mistrz Międzynarodowy Witalis Sapis zdobył 4,5 punktu w 8 partiach, Kacper Karwowski – 3,5 punktu w 7 partiach, Miłosz Rudnicki 3,5 punktu w 9 partiach, Maria Gościniak 5,5 punktu w 8 partiach, Katarzyna Adamowicz – 5,5 punktu w 7 partiach, Krzysztof Jędruszek – 1,5 punktu w 3 partiach, Tomasz Gościniak – 1 punk w 2 partiach i Miłosz Rogala 0,5 punktu w jednej rozegranej partii.

Wyjazd drużyny na 9 dniowe zawody nie byłby możliwy bez wsparcia tych, którzy są dla szachistów przychylni od lat. Dziękujemy za pomoc naszym partnerom: Gmina Kołobrzeg, Polska Żegluga Bałtycką S.A., Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A, Doradztwo.Szkolenia D&S, oraz firmie Seafood .

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama