Overcast Clouds

24°C

Kołobrzeg

16 sierpnia 2022    |    Imieniny: Nora, Joachim, Roch
16 sierpnia 2022    
    Imieniny: Nora, Joachim, Roch

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Sukcesy kołobrzeskich kolarzy

W dniach 25-26 czerwca w Raszkowie, odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym .Wzięło w nich udział 464 zawodników i zawodniczek z całej Polski . Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska pokazał na nich bardzo wysoką formę .

W sobotę w ponad 30 o C upale zawodnicy walczyli o tytuł Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas .

Najwyżej uplasował się Ksawery Andrzejewski ( kat. Młodzik rocznik 2009) zajmując III miejsce i tytuł drugiego V-ce Mistrza Polski .– średnia prędkość z wyścigu to 40 km/h .

Olivier Serafin ( 2008) miejsce VII - średnia prędkość z wyścigu 42 km/h

Maja Bindas ( klasa IV) miejsce X– średnia prędkość z wyścigu 32 km/h

Filip Kamyk ( klasa IV) miejsce 15 – średnia prędkość z wyścigu 34 km/h.

Igor Szostak ( 2007) miejsce 25 -świetny występ bardzo pracowitego zawodnika

Tytus Majewski ( 2009 ) miejsce 36 – Tytus rozpoczął swoją przygodę z kolarstwem szosowym w marcu , więc jesteśmy z tego zawodnika bardzo zadowoleni

Niedziela to wyścigi ze startu wspólnego . Jazda w tak ogromnym peletonie , w którym na linii startu stawało ponad 50 osób w kategorii ,niekiedy młodych kolarzy przeraża . Maja , Filip i Tytus startowali po raz pierwszy w imprezie najwyższej rangi , a dla niektórych z nich były to pierwsze zawody szosowe, dlatego wyniki tych młodziutkich zawodników tym bardziej dają nam ogromną radość i satysfakcje .

Zacznę od najważniejszego: nasz „SEREK” Olivier Serafin wywalczył III miejsce i tytuł drugiego V-ce Mistrza Polski . To był najlepszy wyścig w wykonaniu tego zawodnika , który walczył o podium jak zawodowy kolarz , dostarczając nam ogromnych emocji .

Pierwszy raz na wyścigu szosowym , a już pokazała ostrą jazdę - Maja Bindas ( klasa IV) miejsce IV

Filip Kamyk ( klasa IV) miejsce VI, Malutki kolarz z ogromnym sercem do walki .

Ksawery Andrzejewski miejsce 14

Igor Szostak ( 2007) miejsce 26

Tytus Majewski ( 2009 ) miejsce 42.

Ogromne podziękowania dla naszego trenera Jakuba Braun , który każdego dnia całe serce oddaje swoim zawodnikom . Nasz trener ma indywidualne podejście do każdego z nich , na każdego ma sposób , do każdego znajduje klucz , dzięki któremu Ci młodzi ludzie codziennie wylewają mnóstwo potu , ciężko trenują i cierpliwie czekają na efekty swojej pracy.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama