Broken Clouds

24°C

Kołobrzeg

13 sierpnia 2022    |    Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
13 sierpnia 2022    
    Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Czy sprawą awansu Kotwicy do II ligi zajmie się PZPN?

Tematem uwag pod adresem Kotwicy Kołobrzeg i jej zwycięstwa w III lidze, zajął się Maciej Rafalski z portalu "Sport.tvp.pl". W artykule ""Kotwica Kołobrzeg "podpłacała" rywali Olimpii Grudziądz? Kolejne zamieszanie w 3. lidze" opisuje uwagi Olimpii Grudziądz pod adresem działaczy kołobrzeskiej drużyny. Tomasz Asensky, prezes Olimpii Grudziądz uważa, że zwycięstwo Kotwicy nie musiało należeć do uczciwych: "Często w szatni padały teksty, że będzie nam się grało trudniej, bo przeciwnik będzie dodatkowo zmotywowany. Nie padały nazwiska, konkrety. Mówiono za to o kwotach – 70 tysięcy za wygraną czy 30 za remis. Taka motywacja nie jest zabroniona, ale problem polega na tym, że Kotwica w następnej kolejce rozgrywała spotkania z tymi, z którymi my mierzyliśmy się tydzień wcześniej. Trudno stwierdzić, jak wyglądało podejście zawodników do meczu z Kotwicą, jeśli tydzień wcześniej ten sam klub motywował ich premiami przed starciem z nami..." - sugeruje prezes. 30 czy 70 tysięcy to kwota zawrotna nawet w Kołobrzegu, także biorąc pod uwagę III ligę.

To nie koniec zarzutów. Prezes Olimpii na łamach "Sport.tvp.pl" za niestandardowe uważa fakt, że prezes Kotwicy Adam Dzik zamiast obserwować ostatni mecz swoje drużyny na wyjeździe, owszem, był na wyjeździe, ale w Szczecinie, gdzie Świt Skolwin wygrał z Olimpią Grudziądz 1:0. W artykule mowa jest o grubych walizkach, prezes Olimpii sugeruje różne dziwne kwestie. Świt zakończył rozgrywki w III lidze na 7 miejscu. Jak sugeruje Aneksy, nie musiał wygrywać. Tylko prawda jest taka, że zawodnicy powinni dążyć do wygranej w każdym meczu, także z Olimpią Grudziądz. Jak mówi jeden z zawodników, była ku temu okazja - pożegnanie trenera. To dla niego zadedykowano zwycięstwo z Olimpią. Sebastian Kuchcik, dyrektor sportowy Kotwicy nie komentuje uwag ze strony prezesa Olimpii. Według niego, gdyby nie mecz ze Starogardem, który Olimpia zremisowała (1:1), czy przegrana z Pogonią II Szczecin, drużyna z Grudziądza nie miałaby żadnych problemów z awansem i nie musiałaby się oglądać, czy Świt przegra, czy Świt wygra. Jednocześnie zaprzecza, aby klub komukolwiek przekazywał pieniądze, aby kogoś motywować do gry.

Prezes Asensky nie zamierza sprawy tak zostawiać i na portalu "Sport.tvp.pl" zapowiada złożenie do PZPN, aby sprawdzono, czy praktyki podpłacania zawodników miały miejsce, a także, czy są one legalne. Nie udało nam się potwierdzić w PZPN, czy takie zgłoszenie będzie w ogóle badane. Tymczasem w Kołobrzegu na zarzuty ze strony klubu, który nie awansował, pukają się w czoło. Jak słyszymy, tu trwają prace związane z organizacją spraw po awansie do II ligi, a tego rodzaju insynuacje psują atmosferę po zwycięstwie biało-niebieskich.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama