20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Szachowy weekend w Kołobrzegu

Weekend 04-05.06.2022 minął pod znakiem szachowym dla Kołobrzeskich przedszkolaków.

W sobotę odbył się 5ty, finałowy turniej XVII Grand PRIX WSKonsorcjum i wzięło w nim udział 40 zawodników. Partie rozgrywane były w systemie szwajcarskim i trwały 10minut na zawodnika. Graczom towarzyszyły niezwykłe emocje. Każdy z młodych zawodników był niezwykle zaangażowany i starał się o zwycięstwo. Finalnie przypadło ono Piotrowi Werema, który zajął 1sze miejsce, jednocześnie stajać się Wygranym całego Grand Prix, oraz pierwszym w historii Grand Prix Kołobrzeskich przedszkolaków zawodnikiem, który podczas trwania wszystkich turniejów nie odniósł ani jednej porażki.

Drugie miejsce zajęła Hania Świderek, trzecie Szymon Wącior. Puchar dla przedszkola Wygrała Morska Kraina, drugie miejsce zajęło przedszkole nr4, trzecie przypadło na Małego Poliglotę

Natomiast w niedzielę odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Przedszkolaków Kołobrzegu.

Tu partie rozgrywane były również w systemie szwajcarskim na dystansie 5 rund, osobno dziewczynki i było ich 16 oraz chłopcy i było ich 20. Trwały 30min na zawodnika.Zwycięzcą Mistrzostw Dziewczynek została Wiktoria Rzeszotek, zdobywając 5 punktów na 5 możliwych oraz zdobywając IV kategorie szachową. Drugie miejsce w kategorii dziewczynek zajęła Hania Świderek, zdobywając 4 na 5pkt, trzecie miejsce przypadło na Barbarę Buszac, która wywalczyła 3,5pkt.

W kategorii chłopców zwyciężył Piotr Werema, który wygrał ze wszystkimi swoimi przeciwnikami, co dało mu 5pkt oraz IV kategorię szachową. Drugie miejsce zajął Szymon Wącior, który zdobył 4 z 5 pkt, trzecie Wiktor Kluska, wywalczając 3,5 pkt.

Sędziami Turnieju byli: Włodzimierz Gabler, Hanna Arabas, Wojciech Cyrin oraz Olaf Kozak.