29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Srebro Siatkarek i baraże o II Ligę

W miniony weekend na Hali Sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbył się Turniej Finałowy III Ligi Kobiet w Piłce Siatkowej którego gospodyniami był zespół UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Na boisku w Kołobrzegu oprócz gospodyń wystąpiły zespoły z Koszalina, Polic i Szczecina. W każdym dniu odbywały się dwa spotkania oraz mnóstwo towarzyszących atrakcji. Występy grup tanecznych i muzycznych Ogniska Pracy Pozaszkolnej Tirlitonki, koncert akordeonowy Łukasza Nowakowskiego i Michała Cholki oraz gościnna wizyta Czarodzieja, Pomerka oraz "SUSŁA" z Sensation Kotwica Kołobrzeg to tylko część z nich. Nie możemy również nie wspomnieć o wspaniałej publiczności która każdego dnia na meczach kołobrzeskiego zespołu wypełniała całą hale sportową i energetycznie dopingowała gospodynie przy muzycznej oprawie Roberta Szpaka.

Po trzydniowej rywalizacji stojącej na bardzo wysokim poziomie podopieczne Krzysztofa Ośliśloka zajęły drugie miejsce i awansowały do kolejnego etapu jakim jest półfinałowy baraż o awans do II Ligi. Pierwsze miejsce w Turnieju zajął zespół UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin, trzecie AZS MKS Politechnika Koszalin, a czwarte UKS SMS Police.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową koszulkę ufundowaną przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie, a nagrody zespołowe i indywidualne zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe Kołobrzeg, Gminę Miasto Kołobrzeg, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, MOSIR Kołobrzeg oraz Naszych cudownych sponsorów:
Kołobrzeg Posejdon Baltic Area, Coffeedesk, SuperPak, MK Travel, PUH Dominika Wilczewska, PBT Stefan Zakrzewski, Centrum Kettlebell, Nadleśnictwo Gościno, TechSat, Sportowe Kołobrzeskie Wakacje.
Podczas każdego spotkania została wybrana zawodniczka meczu :
Karolina Szczerba , Anna Bodys , Małgorzata Kaczorowska to kołobrzeskie MVP spotkań,
a po turnieju zostały przyznane nagrody indywidualne:

MVP Turnieju - Sandra Łubniewska
Najlepsza atakująca - Klaudia Kudłaczewska - UKS OPP
Najlepsza rozgrywająca - Klaudia Telus - UKS OPP
Najlepsza libero - Ewelina Jagielska - UKS OPP
Najlepsza przyjmująca - Halyna Mikheieva
Najlepsza środkowa - Eliza Wawrzoła
Najlepsza zagrywająca - Nikola Gierczak

Dziękujemy za obecność, wręczenie nagród oraz doping podczas spotkań:
Pani Anna Bańkowska
Pani Anna Mieczkowska
Pani Ilona Grędas-Wójtowicz
Pan Jacek Kuś
Pan Kamil Barwinek
Pan Bogusław Połowniak
Pan Jerzy Ignatiuk

Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji całego Turnieju Finałowego:
Dariusz Cholka, Kacper Jakubowski, Robert Szpak, Jakub Rogula - fotograf, Dariusz Schmidt.

Zapraszamy do dalszego śledzenia i wsparcia Naszego zespołu gdyż już za dwa tygodnie w dniach 8-10.04.2022 r kołobrzeżanki będą rywalizowały w Jankowie Przygodzkim o awans do finałowych baraży o II Ligę.